Móda je součástí našeho života, ať už nás baví či nikoliv. Móda ve ta sféra, kterou byste měly řešit prakticky denně. Oblékáte se do práce, držíte dress-code, chcete se líbit druhým, toužíte vystoupit z davu nebo vám zkrátka záleží, jak vypadáte, a to klidně doma na home office nebo v případě, že chcete prolenošit celý víkend. Každý k módě přestupuje odlišně. Někoho naplňuje na 100 % a dělá mu den hezčí, jiný ji vnímá jako trochu nutnou součást každodenní rutiny. 
Ať už se řadíte do první nebo druhé skupiny, dejte si alespoň jedno malé módní předsevzetí. Věřte, že se díky němu dostanete ze své osobní “oblékací” bubliny.
5ff323000806fobrazek.png
Foto: Shutterstock

V novém roce budu…

  • ...odvážnější! Držíte se stále těch stejných módních kousků, neutrálních barev a střihů? Co takhle to letos změnit? Není hned nutné obléknout se za duhu, bohatě stačí, když zvolíte jednu výraznější barvu (např. královsky modrou nebo sytě zelenou), místo pecek do uší si vezmete náušnice s kamínky nebo oblíbenou nude rtěnku vyměníte za odstín růžové či červené. 
  • ...o svých nákupech přemýšlet. Občas se módně utrhnout ze řetězu není na škodu. Praktikovat bezhlavé nakupování ale nedoporučujeme. V kurzu není ani nacházet ve skříni oblečení s cedulkami, které byly zakoupené kdovíkdy, ani utrácení peněz za oblečení, které nás nechytilo za srdce. 
  • ...přátelštější k přírodě. Toto předsevzetí souvisí s bodem předchozím. Nekupovat oblečení jen tak pro nic za nic je cesta, jak šetřit naši planetu. Naší společnou snahou by měla být větší udržitelnost, kvalita místo kvantity a správná péče o každý kousek, který v šatníku máme. 
  • ...věci prodávat či darovat. Jistě se vám ve skříni povalují věci, které nenosíte. Pokud jsou stále v dobrém stavu, nevyhazujte je. Raději je nafoťte a “pověste” na vinted.cz nebo Market Place na Facebooku. Daným oblečením uděláte radost nejen někomu dalšímu. Pokud se vám však s věcmi nechce dále zabývat, zabalte je do čistých pytlů a darujte do dětských domovů nebo třeba maminkám samoživitelkám. 
  • ...o oblečení pečovat s láskou. Chcete-li, aby vám vaše oblíbené oblečení sloužilo dlouho, bude třeba dát mu tu správnou péči. Kvalitní přírodní materiály a podprsenky perte vždy v ruce, džíny klidně “házejte” do pračky, ale vždy obrácené naruby, svetry vždy řádně rozvěste, načichlý kabát se nebojte dát do koupelny, když se sprchujete, aby do sebe nasál vlhkost a například sportovní oblečení nikdy neperte s aviváží a nesušte v sušičce. 

Také si přečtěte:

Reklama