Na Žena-in.cz vám pravidelně přinášíme informace o filmových novinkách. V závěru roku malé osobní ohlédnutí prostřednictvím kulturního deníčku s nápisem 2018. Ochutnejte naši pestrou všehochuť:

Nejtemnější hodina

Hned v lednu byla nasazena laťka velmi vysoko. Premiéru měl totiž filmový příběh o muži, jenž se nevzdal, i když téměř vše stálo proti němu. Tím mužem byl Winston Churchill, o kterém v souvislosti se svým filmem režisér Joe Wright říká: „Nestavěl jsem mu pomník. Chtěl jsem ukázat člověka, který je plný pochyb a nejistot, ačkoliv vede celý národ. A úžasně glosuje i v té nejtemnější hodině.“ A zřejmě to je právě důvod, proč je film tak divácky přitažlivý. Ve své kategorii (historické válečné drama) rozhodně v daném období za mne jednička.
Nejtemnější hodina

Přání smrti

Bruce Willis se jako tradiční akční hrdina představil v remaku kultovního snímku, jenž se ve své době dočkal i relativně úspěšných pokračování. Na rovinu přiznávám, že jsem k filmu přistupovala s velkou nedůvěrou. Pamatuju si famózního Charlese Bronsona ze sedmdesátých let a stejně tak Bruce Willise v jeho nejlepších rolích zamlada. Naštěstí s klidem dávám palec nahoru. Tvůrcům se riskantní kousek povedl, včetně vtipného zakomponování moderních vychytávek, díky kterým bude pro mladé diváky uvěřitelnějším než starej dobrej Bronson. No jo no. Pokrok ani čas nezastavíš.

Přání smrti

Mamma Mia! Here We Go Again

Prázdninový čas nám zpříjemnilo dlouho očekávané pokračování muzikálu Mamma Mia!, jež se dle mého názoru povedlo. Chytlavé hity skupiny ABBA, úžasné přímořské „kulisy“, oblíbení herci, vlídný humor a naděje, že všechno dobře dopadne. Co víc si od letního filmu přát? Kdo potřebuje velké umění, ať si prostě pustí něco jiného.

Mamma Mia! Here We Go Again

Rudá volavka

Atraktivní pohled do výcviku agentů ruské tajné služby prostřednictvím dívky, která si svou kariéru představovala úplně jinak. Napínavá podívaná, kde se v hlavní roli představí herečka Hladových her Jennifer Lawrence. Fešáckého agenta, bez kterého by to nebylo ono, pak představuje sakra dobře Joel Edgerton. Mezi námi devčaty, znám lektora spinningu, jenž je mu fakt podobnej. Tak pokud více pohybu patří mezi vaše novoroční předsevzetí, možná ho taky potkáte...

Volavka

První člověk

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách na filmovém plátně mě nadchlo. Více se dovíte v samostatném článku Film První člověk: Odhalte tajemství nejznámějšího kosmonauta všech dob!

První člověk

Bohemian Rhapsody

Veleúspěšná oslava legendární skupiny Queen v písních a obrazech. Freddie Mercury by svůj příběh neodvyprávěl lépe, shodly jsme se v článku s kolegyňkou po zhlédnutí snímku, jenž láme rekordy v návštěvnosti.

Bohemian Rhapsody

Příjemnou podívanou nejen v novém roce 2019.

Přečtěte si také:

Reklama