rohliiik.jpg

Například díky těmto značkám Rohlík nabízí široké portfolio kvalitních výrobků za nejnižší ceny:

  • Mléko Miil, které má jednoduše recyklovatelné obaly a nabízí kvalitní mléčné produkty.
  • Kvalitní mastné produkty české výroby Dacello s vysokým podílem masa, mimo produktů s autentickým původem.
  • Kávu Ubomi se 100% kompostovatelnými kapslemi bez hliníku a 100% recyklovatelnými obaly zrnkové kávy.
  • Papírové hygienické potřeby značky Moddia, která bez použití chlóru vyrábí například kompostovatelné papírové kapesníky nebo toaletní papír.
  • Kvalitní jídlo podle tradičních receptur Pappudia, které je vyráběné v Česku. Nabízí například hummusy s extra virgin olivovým olejem, tedy bez řepkového oleje.
  • Maso!, které pochází z etických chovů na českých farmách a nabízí výběrovou kvalitu za skvělou cenu.

Rohlík sází na české farmáře a jejich kvalitní suroviny. Tím podporuje nejen českou ekonomiku, ale také své zákazníky, kterým nabízí ty nejlepší produkty za dobré ceny. Zemědělcům pomáhá s logistikou, s technologiemi a zefektivněním výroby. Rohlík je schopný prodávat farmářské produkty za cenu komerčních. Farmářům dává jistotu, protože vědí, co a kolik od nich nakoupí.
 
Příklad českých firem spolupracujících a Rohlíkem:

ČESKÝ CHŘEST

Český chřest byl tradičně ve světě pojmem a známkou té nejvyšší kvality. O mezinárodním věhlasu našeho „bílého zlata“ se přitom v jeho domovině téměř nevědělo – za Rakouska-Uherska mířil například běžně na císařský dvůr ve Vídní, do Německa či do Říma. Díky Rohlíku si však můžeme tuto surovinu dopřát v té nejlepší kvalitě i my. Český chřest hospodaří na 220 hektarech a produkuje kolem 250-300 tun chřestu ročně. S Rohlíkem spolupracuje přibližně 4 roky. Rohlík totiž dokáže zprostředkovat farmářský obchod 7 dní v týdnu. Dokáže chřest zákazníkům zprostředkovat čerstvý, na rozdíl od supermarketu, kam absolvuje dlouhou cestu, dlouho tam leží a pak se ho často i dost vyhodí. Rohlík chřest dodá zákazníkovi sklizený z farmy do druhého dne. Nejdříve se chřest sklidí, 24 hodin se chladí a pak jde na Rohlík a od něj k zákazníkům. „Chřest má při sklizni 8 % cukru a každou hodinu ho ztrácí, až se stane hořkým a nepoživatelným. Čas je u něj alfou a omegou všeho. Proto je pro nás nejdůležitější ho přirozenou cestou co nejrychleji dostat k zákazníkovi,“ říká Jiří Šafář, jeden ze dvou majitelů Českého chřestu.


 
SOFARM

Na Rohlíku najdeme také nově produkty sociálních farem. Jde o zemědělské podniky, které v rámci provozu integrují znevýhodněné zaměstnance, například ze sociálně vyloučených lokalit, hendikepované apod. Farmy pěstují ovoce, zeleninu, produkují mléčné výrobky apod. Často nabízejí netradiční produkty jako kimchi, nakládaný květák nebo různé sirupy. Mostem mezi Rohlíkem a jednotlivými farmami je organizace SoFarm. Jedná se o projekt, který vyrostl z přesvědčení, že sociální farmy a lidé, kteří je vedou, si zaslouží pozornost a podporu. SoFarm identifikuje problematické oblasti, kterým farmy čelí a hledá řešení. Jedním z těchto oblastí je odbyt a spolupráce s Rohlíkem jistě s touto oblastí velmi pomůže.

erwerwerewre.jpg

UZENÁŘSTVÍ STEINHAUSER

České uzenářství, které má své počátky už v roce 1931 v Deblíně nedaleko Tišnova, dodává výrobky jako jsou špekáčky, párky nebo klobásy pro privátní značku Rohlíku Dacello. Steinhauser klade důraz na kvalitu. Jeho výrovky jsou z kvalitního masa duchucené pouze solí a kořením a ovoněné kouřem. Jsou tvořeny moderní technikou a řemeslným kumštem tak, aby chutnaly. Zajímavostí je, že Rohlík díky nim dodává vídeňské parky dokonce i do Vídně. Většinou je to totiž opačně, kdy se do Česka dodávají mastné výrobky ze zahraničí.

Rohlík se zaměřuje na kvalitu a udržitelnost

Rohlík se zaměřuje nejen na kvalitu, ale také na udržitelnost. Například 1 auto tohoto internetového obchodu doručí jídlo do 13 domácností. Potraviny balí do kuku sáčků. Jde o sáčky vyrobené z kukuřice, které jsou plně kompostovatelné. Pečivo v nich vydrží čerstvé stejně dlouho jako v plastových sáčcích. Rohlík se také zaručuje za zachování dopravy zdarma. Další výhodou nakupování v internetovém obchodě je, že máme po celou dobu nákupu nákupní koš pod kontrolou na rozdíl od nakupování v kamenné prodejně.

rohlik.jpg

Více na ROHLIK.CZ
roh.jpg

Reklama