Blogerka Iva Baltaretu připravila pro své čtenářky praktický rodinný plánovací kalendář, který si budete moci s dětmi vyzdobit podle svého. Pusťte se do toho. Co týden, to překvapení.

Kalendář je koncipovaný po týdnech, plus na začátku jsou dva listy. Celý je černobílý, snažila jsem se do něj dát co nejmíň prvků, abyste si ho s dětmi mohli domalovat.

Doporučuju k němu také fixy, nebo pastelky a černou tenkou lihovku, případně pero.

Jak s kalendářem naložit po vytištění?

První list domalujte podle sebe, případně dejte společnou fotku, fotku svého oblíbeného místa. Já měla zrovna tenhle týden kluky mimo domov, tak jsem provizorně vybarvila podle sebe, ale jinak budu nechávat malovat hlavně je.

Další list je věnovaný roku 2016 - tady je místo jak pro každého člena rodiny, tak i pro společné věci. Sedněte si všichni v klidu, udělejte si tak půl hodiny až hodinu čas a spolu se ptejte, co se vám v roce 2016 podařilo, z čeho jste měli největší radost, kde jste společně byli apod.

https://4.bp.blogspot.com/-AijptiYunQ8/WGaz2n786xI/AAAAAAAACiU/zfBimv6KXLEl11PZWux32hP_OmbVWzn4gCEw/s1600/ISIR2191.jpg

Třetí na 2017 - vyplňte obdobně. Já jsem tentokrát použila fotky do kroužků. Zase je to na vás - do kroužků třeba jen napište svoje jména, nakreslete se každý sám, navzájem... plus se zamyslete nad tím, co byste chtěli sami i společně letos prožít.

https://4.bp.blogspot.com/-nZVqj5nRUOg/WGaz1nEIFFI/AAAAAAAACiU/hIlgkORQz9MyDNPKLfN73QOb0ilrfqXVgCEw/s1600/IMG_6067.jpg

Další stránky už jsou týden po týdnu. Je na nich místo, abyste do něj vepsali důležité schůzky, plány, dovolené, kroužky. Zároveň prostor pro obrázky, kterými můžete vyjádřit nejdůležitější momenty týdne, případně do nich nalepit fotku. Dole je na každý týden jeden tip ode mě a dvě vedlejší políčka pro psané záznamy: koho jste potkali, co jste přečetli, vytvořili, navštívili, ochutnali... pokaždé něco trochu jiného, často vztaženého na právě probíhající období.

Zpočátku jsou políčka předvyplněná, později si už určitě budete vědět rady, prostřední většinou poukazuje na nějakou aktivitu/článek na blogu - která tam v patřičnou dobu přistane, protože jsme si ji s naší rodinou naplánovali nebo ji takhle děláme každoročně. Takže když vás něco ten týden zaujme, mrkněte na blog pro inspiraci.

A je tu místo i na zaznamenání počasí - vpravo na každém řádku.

https://2.bp.blogspot.com/-brb4OSeKM9I/WGa3PoezcmI/AAAAAAAACic/f8llYgsRQmA8cQ8ZsTdFwU439PpJ_mUdwCLcB/s1600/XPJB3826.jpg

Kalendář je možné vytisknout na obyčejný bílý papír na obyčejné tiskárně, ale dokážu si představit, že třeba zimní týdny vytisknete na bílý papír, jarní na světle zelený, letní na světle žlutý a podzimní na světle hnědý nebo jakkoli jinak. To už bude záležet na vás. :) Vychytávkám se meze nekladou.

Kalendář je možné zavěsit na ramínko, nebo si nahoře udělat děrovačkou díry a zavěsit třeba na provázek. Co radíte? Tak co, bude se někomu z vás hodit?

Kalendář je pro vaši potřebu zdarma, jinam jej prosím ke stažení neumisťujte.

Stáhněte a vytiskněte si, nezapomeňte přitom uvést heslo: diy. 


Ještě jednou heslo: diy.

Užijte si nový rok, Iva

Iva

Blog DIY MINI PROJEKTY si vytvořila Iva Baltaretu, aby se mohla podělit o jednoduché nápady a návody na tvoření. Najdete tu tipy na dárky, dekorace i hraní pro děti.

Vyzkoušejte s dětmi také:

Reklama