Dopis ze sklonku roku 1983 mluví v náznacích o skutečnostech, které se neměla nikdy dozvědět. Protože nechce ublížit svým nejbližším, najme si soukromého detektiva, aby vypátral podrobnosti o tom, jak její zesnulá matka strávila léto předcházející Alliinu narození – a na základě odhalených skutečností se nakonec v jejích stopách vydává sama.
gr.jpg

Co všechno znamená milovat? Možná i mlčet o tajemstvích, která by tomu druhému zlomila srdce.

S Edem, nejlepším kamarádem z dětství, je sledují napříč Evropou, až na rozpálené pobřeží italského jezera Garda. Tam ale zjišťují, že kořeny zapovězeného tajemství jsou mnohem hlubší. Aby se mohla vydat vstříc světlé budoucnosti, musí Allie nejprve najít odvahu postavit se tváří v tvář spletité minulosti vlastní rodiny...

Ukázka

gr1.jpgNa mobilu jsem našla fotku novinového výstřižku. Stefano McCourt na ní tohle všechno měl také a podoba byla ještě očividnější. Měli jsme stejný tvar obočí, stejné mandlové oči, tutéž vzdálenost mezi nimi. Jako by jeho rysy někdo překreslil přes kopírák na můj obličej. Vyndala jsem řasenku a donutila se uvažovat rozumně.

Lhala máma? Čekala dítě, to jest mne, s jiným mužem a nechala tátu, aby věřil, že jsem jeho? Kdyby se ukázalo, že tohle je pravda a v naší rodině se tají takový podvod, zničilo by mu to život.

Další knižní inspiraci najdete na www.metafora.cz či na stejnojmenných sociálních sítích. Knihu koupíte na www.grada.cz 
obrazek.png

Reklama