Čtenářka Pinicka se obává zákeřné nemoci, na kterou zemřela její maminka a teď s ní bojuje její bratr. Sama ale na vyšetření raději jít nechce - bojí se, co by lékaři zjistili...

Strach z nemoci se druhdy rovná strachu o život. Přečtěte si silné vyprávění čtenářky Pinicky...


Krásný den
Vlastně ani nevím, jestli jsem doopravdy nemocná. Nechci si žádnou nemoc, navíc dědičnou připustit.
Štve mě naše prokleté rodinné dědictví. Je nás šest sourozenců, já jsem nejmladší. Maminka na tuto hroznou, nevyléčitelnou nemoc umřela, jako těžký ležák. Vrácela se dětských let. Pomočování bylo na denním pořádku. Často se dusila i vodou, vyhasínaly ji polykací reflexy. Dochází k postupnému odumírání mozku, prostě demence. Nemoc začíná škubavými pohyby celého těla, až častými pády. O mamince se říkalo, že pije, ona, takový anděl.
S touto nemocí již léta bojuje i bratr. Stará se o něj švagrová, která je poklad. Je hrozné to všechno vidět podruhé!
Tahle nemoc se dá zjistit pouze krevními testy, které si raději neudělám. Tato nemoc je již léta neléčitelná. Veškeré léky jsou na pouhé utlumení, které mají vedlejší účinky.
Brala bych jakoukoliv a za jakýkoliv peníz léčbu pro bráchu a možná i pro sebe, co já vím, co mě ještě čeká?

Pinicka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, které přispěvatelky jsem ocenil slíbenými dárky: výživovým doplňkem Omega-3 Max od firmy Noventis a knížkou Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama