5cd1579dd34e8obrazek.pngMaltské ostrovy jsou skvělé pro rodiny s dětmi. Objevte ostrovy Malta, Gozo a Comino, kde zažijete spoustu radosti. Naplánujte si dovolenou podle sebe – akční a poznávací s výlety nebo si jen dopřejte odpočinku a vychutnejte si ho plnými doušky. To vše v bezpečném a pohodovém prostředí, se kterým jen málo jiných destinací může soupeřit.
5cd15790270e0obrazek.pngLetní období na Maltě je synonymem pro život v přírodě. Moře, vzduch plný vůně vody, modré nebe a teplé slunce. Krásné pláže, které slibují pohodu a relax. Na ostrově najdete jak ty skalnaté a romantické, tak písčité s pozvolným vstupem do moře? Záleží jen na vás, co si vyberete. Děti milují vodní radovánky a tak když budou mít chuť na zábavu v bazénu, určitě se vyřádí v hotelovém rezortu.5cd157b08f249obrazek.png

Ale Malta je mnohem víc než jen slunce a moře. Jestliže máte rádi památky, budete se tady cítit jako v ráji. Ostrovy nabízí nekonečné možnosti pro prohlídky pamětihodností a starobylých zákoutí, které svým návštěvníkům poodhalí kousek minulosti. Bohatá historie, která zanechala na těchto místech stopy se datuje tisíce let zpátky.  Prehistorické chrámy, římské ruiny, středověké hrady a opevněná města, obrovské pevnosti, nádherné chrámy a kapličky, to je jen několik historických lákadel, které můžete s dětmi objevovat. Cesta na Maltu je jedinečná výprava do minulosti.
5cd157d60ab2aobrazek.pngMůžete si vše zažít na vlastní kůži. Některá z těchto míst jsou dnes dějištěm pestrého historického představení, scény, ve kterých účinkují tucty animátorů, oblečení jako vojáci, šlechtici a dámy, rytíři v zářivém brnění, se svými meči a kopími, mušketami a kanony. To si nemůžete nechat ujít.
5cd1584c0b5a6obrazek.png

Malta žije po celý rok událostmi, z nichž mnoho je vhodných pro zábavu celé rodiny: koncerty a hudební představení pod širým nebem, umění a řemesla, sport a další činnosti, výstavy a podívané, oslavy a karnevaly a mnoho dalších. Pak jsou zde ještě muzea a další atrakce, které je třeba navštívit, tematické přírodní rezervace a filmová představení. Kulturní vyžití na Maltě je velmi pestré.
5cd158c5a08cdobrazek.pngMilovníci výletů ocení výlety autobusem s otevřenou střechou, turistické vlaky, nebo plavby lodí při pobřeží s objevením přístavů. Pokud s dětmi chcete zažít akční dny, vydejte se na jízdu na koni, na pěší výlet, případně můžete využít cyklostezky, vhodné pro horská kola. Malta nabízí stovky dalších možností zábavy, které je možno vidět a společně absolvovat. Určitě se nebudete nudit.
5cd158d776500obrazek.png

Informace o tom, co rodiče a děti mohou vidět a dělat na Maltě a Gozo získáte na webových stránkách VISITMALTA/FAMILY-FUN

Jak vidíte, Malta nabízí rodinám s dětmi nepřeberné možnosti vyžití a originálních zážitků! Je jen na vás, co si budete chtít užít!

Naše tipy na oblíbená místa pro rodinnou dovolenou s dětmi:

Nejznámějšími letovisky na ostrově Malta jsou Bugibba a Mellieha. Bugibba je moderní letovisko městského typu na severovýchodě ostrova se spoustou hotelových komplexů. Nejkrásnější písčitou pláž hledejte ve Zlatém zálivu - Golden Bay Beach. Letovisko Mellieha na severovýchodním pobřeží Malty nabízí rodinám s dětmi a ostatním nejdelší písčité plážemi na ostrově.

Na Maltu se dostanete přímým dvou a půl hodinovým letem z Prahy se společnostmi AirMalta nebo Czech Airlines.
5ce2b0006dc9dloga-malta.jpg

Co se vám bude hodit - internetové odkazy pro cestu na Maltu:

Reklama