Tomáš Krejčíř se poslední rok nestíhá moc zastavit. Moderuje Prima jízdu, hraje na divadle i v televizi a přivydělává si i moderováním firemních večírků. Někdy prý doufá, že nezkolabuje.

 

 

Prožíváte slávu. Lidé na ulicích na vás volají: “Adame!” Není týden, aby s vámi nevyšel rozhovor. Jak vnímáte popularitu?

Popularita je taková plastelína, která je kolem vás naplácaná z různých pohledů, dejme tomu z pohledu médií. Lidi na vás dvakrát týdně narazí v obýváku. Pustí si vás a mají pocit, že vás znají.

 

Jste s popularitou spokojený?

Mám občas pocity euforie, že jsem dobrý, nebo že je na mně něco zajímavého a fascinujícího. Pak si ale uvědomím, že je to pitomina. Až to všechno skončí, tak skončí i popularita. Tedy neskončí střihem, ale tak pozvolna.

 

Třeba ale taky neskončí…

To jsou takové jalové a pošetilé úvahy. Určitě je příjemné, když člověk někoho na ulici potká a on se na něj usměje, nebo ho pozdraví. Lidi se mnou řeší, jak bude seriál pokračovat, a já jim vysvětluju, že mám ve smlouvě, že to nemůžu říkat a podobně. Mám takový pocit, že teď s těmi lidmi žiju víc dohromady. A je to hezké. Najednou máte pocit bezpečí, i když to je asi falešný pocit. Každému bych přál to zažít. Každý touží aspoň v dětství, být slavný nebo populární.

 

Určitě to má i své negativní stránky.

Chci všechny ujistit, že to není zas taková třpytivá nálada. Jsou taky věci, které si člověk neuvědomí, když to neprožívá. Je to vykoupené spoustou práce a dalších odvrácených věcí. Takže, kdybych to vzal na číselné ose, je to jen taková malá radost.

 

Adam ve své kariéře prožívá výrazné úspěchy i výrazné pády. Proč se dostává do takových extrémů?

Protože jsou scenáristky milosrdné!!! Ne, teď jsem to trošku shodil, ve skutečnosti jsem za to rád. Holky začaly psát kladnou postavu, a teď píšou trošku i zápornou, člověka z masa a kostí. Není nějaký zvláštní důvod, proč Adam zažívá vzestupy a pády, ale je to logické. Každý člověk zažívá vzestupy a pády, takže ho to možná jenom přibližuje normálnímu chlapovi… nebo klukovi, z kterého se chlap pomalu stává. Mně tatínek vždycky říkal, že aby člověk udělal nějakou dobrou věc, tak udělá spoustu špatných kroků, než se k ní dostane. Kdo říká, že ne, tak kecá.

 

Čeho si vážíte na kolegyni Kláře Jandové?

Jéé! Já myslím, že ničeho. Nevnímám to totiž tak, že bych si něčeho vážil, nebo že bych ji bral jako nějakou persónu, které by bylo třeba si vážit. Je to normální holka. Myslím, že člověk si váží třeba Madeleine Albrightové jako ženy, která ušla velký kus cesty ve světě vysoké politiky, a ještě k tomu má české kořeny. Ale Klára je v podstatě moje vrstevnice (nebo ještě mladší holka), takže ne že bych ji nerespektoval, ale beru ji jako kamarádku. A Evu, kterou hraje, beru jako holku, do které jsem coby zamilovaný.

 

To zní trochu necitlivě.

Když o tom přemýšlím hlouběji, tak si na Kláře asi něčeho vážím. Nebo aspoň by se to tak dalo pojmenovat. Spíš na ní vidím jiné věci. Jako že je hezká holka, že je nám spolu dobře. Že někdy je s ní sranda, někdy je se mnou sranda. Že si rozumíme a na nějaké vážné tóny v našem vztahu zatím není místo nebo čas.

 

Čeho si váží Adam na Evě?

Mám hrozný problém pojmenovat tu postavu, jako že Adam je takový a takový. Ono je to všechno takové srandovní, že Adam jsem já, že se vlastně chovám v některých životních situacích stejně jako on. Prostě se jen SNAŽÍM existovat v situacích, v kterých existuje Adam Rubeš. A tomu se určitě líbí, že Eva je vlastně opak Simony. Že mu nemaže med kolem huby, nijak ho nebalí, je přirozená, nerespektuje to, že je milionář. Prostě se chová normálně. Vím, že se mnou nechodí kvůli prachům a že v ní můžu mít nějakou jistotu.

 

Děláte jí slušné žárlivě scény.

I když jsem žárlil, tak jsem vlastně věděl, že mě má ráda a že mi není nevěrná. Pak mě načapala se Simonou v posteli. Tím jsem popřel všechno, co jsme předtím budovali. Adam ale nevěděl, jestli měl se Simčou sex. To bylo asi to nejhorší.

 

Co může mezi Adamem a Evou vždycky vyprovokovat hádku?

Právě žárlivost. Když začne mluvit o Daňkovi Bartoňovi, tak se ní začnu hádat. Anebo když přijde z baru, spustí se hádka. A zase Eva žárlí na moji práci, když ťukám do počítače a poslouchám ji na čtvrt ucha.

 

Rodinná pouta prý změnila váš život – jak?

To jsou jen takové titulky v novinách. Každý rok změní život člověka, takže rok 2004 je v mém životě ve znamení Rodinných pout. S tím jde i nedostatek času, únava, určitý deficit vůči své vlastní rodině, ztráta anonymity.

 

I dřív přece znali váš obličej z televize.

Lidé mě poznávali třeba z Prima jízdy nebo ze Sauny. Teď je to ale daleko razantnější. Je to velká změna i v herecké práci, protože režiséři si vás zařazují jako člověka, který patří k Rodinným poutům. Takže je to určitá škatulka. Vážím si ale toho, že se můžu učit fungovat před kamerou.

 

Co byste přál Rodinným poutům do roku 2005?

Teď jsme se sledovaností někde na 1 800 000 divácích za jeden díl. Tak já bych Rodinným poutům přál určitě 2 000 000 spokojených diváků. A taky další sérii.

 

Ona ještě není jistá?

Jen se nesměle šušká, že možná bude. Nikdo nic neví. My herci bychom si to samozřejmě přáli a já doufám, že i diváci.

   
Reklama