Myslíte si, že se nekonečné seriály točí jenom o lidech? A že jenom mezi „většinou neosrstněnými dvounožci chodícími vzpřímeně“ vládne láska a touha, ale i nepřátelství a zrada? To neznáte surikaty! Televizní kanál Animal Planet připravuje pokračování romantického seriálu – takových Rodinných pout v surikatím vydání.

Rodinný život
Surikaty jsou zkrátka úžasné! Tihle nenápadní savci z čeledi promykovitých o výšce necelých 40 cm a váze do 1,5 kg dospívají už v jednom roce. Žijí v rodinách čítajících pět až třicet členů a vedených nejsilnějším párem. Jsou to neuvěřitelně společenští tvorové, ale v boji dovedou zabít i kobru. Surikaty jsou aktivní především přes den. A protože jsou poměrně dlouhověké – dožívají se 12 až 14 let – vznikají mezi nimi složité vztahy – lásky i nesváry.

O čem jsou surikatí Rodinná pouta?
Není to tak dlouho, co se Whiskerovi 
rodina malých afrických surikat  zapletli do zuřivé války se svým největším nepřítelem, rodinou Commandos. Tatínka samičky Mozarta zabili Commandos v průběhu nájezdu na jejich noru. Bez střechy nad hlavou je nucena samička Flower, hlava klanu Whiskerových, vést své potomstvo nebezpečnou cestou za novým domovem. Musí přežít drsné počasí, odvrátit hrozbu útoku predátorů a založit nové panství. Na vyhlédnutém místě už však jedna rodina žije  Zappa gang se nehodlá svého území vzdát. Boje se však vedou i uvnitř klanu. S dcerami, které spí kolem jediného vedoucího samečka, a sestrami, které o něj bojují, bude přežití pořádně tvrdým oříškem.

Surikatí království začne v pondělí 10. září v 19. hodin na Animal Planet.

Sehraný tým
Surikatí rodina funguje navenek jako sehraný tým. Zatímco si většina hraje, odpočívá nebo se krmí oblíbenými laskominami, mezi něž patří stonožky, pavouci, ptačí vajíčka ale i škorpioni – surikaty jsou vůči jejich jedu imunní – stojí několik jedinců na hlídce. Pokud se přiblíží orel, šakal nebo jiný predátor, zazní varovný signál a za surikatami se jenom zapráší. V cuku letu zmizí v norách, které si budují v písčité zemi a vystýlají suchou travou.

Tvrdí bojovníci
Surikaty obývají jednu z nejteplejší a nejsušších částí Země – poušť Kalahari v Jižní Africe. V případě nedostatku potravy se stěhují – někdy až několikrát za rok – a vedou krvavé boje s jinými surikatími rodinami. Spory však vznikají i uvnitř rodiny – mláďata totiž vychovává jen vůdčí pár, ale o lásku má zájem každý.

 

Hlavní hrdinové surikatího příběhu

Flower
Vedoucí samička Whiserových je oddaná rodině a nedá se snadno porazit. Za čtyři roky se Flower stala jedním z nejúspěšnějších vůdců v surikatím království.

Zaphod
Zaphod byl Floweřiným favoritem už od začátku. Ale jak jde čas, začíná usínat na vavřínech. Může Zaphodova samolibost způsobit, že se Flower poohlédne po jiném partnerovi?   
 
Frank
Frank je dominantní sameček nových rivalů Whiskerových, Zappa gangu. Je zkušený a býval hrozivým a imponujícím vůdcem. Ale čas není na jeho straně. Možná o své vedoucí postavení přijde.

Houdini
Tenhle toulavý samec má zálusk především na vedoucí samičky rodin. Řídí se mottem: Proč jíst v bufetu, když můžete mít propečený steak?

Punk
Punk nemá slitování pro slabosti ostatních a nezastaví se před ničím. Chce se stát vůdkyní Zappa gangu. Jenže v cestě jí stojí její sestra.

Více informací o životě surikat naleznete na www.meerkats.com.

Líbí se Vám surikaty? Chtěla byste surikatu domů? Chodíte se na ně dívat do zoo? Co říkáte na seriál o surikatích vztazích? Myslíte, že bude stát za shlédnutí? Nahradí surikaty lidské herce? :)

Zajímaly by Vás články o různých zvířátkách? Napište nám o jakých!