Když jsem si v březnu poprvé sedla k seriálu Rodinná pouta, bylo to nejspíš ze zvědavosti. A když jsem poprvé slyšela slogan k seriálu "Seriál Rodinná pouta vás připoutá a nepustí", musela jsem se smát. Teď musím přiznat, že si nenechám ujít téměř žádný díl. U seriálu žehlím a provádím jiné nezbytné domácí práce, takže svým drahoceným časem ani neplýtvám. A na nějaké duchaplné a složité filmy stejně nemám po celém únavném dni chuť a náladu.

Musím říct, že i když se mi na seriálu spousta věcí nelíbí, tak mě opravdu připoutal. Tento ojedinělý český seriál je vlastně takovou první telenovelou, která v naší republice vznikla. Měl by mít 104 dílů, které se zatím průběžně natáčí. Každý týden vzniknou dva další díly, průběžně se upravuje i scénář, přibývají další a další postavy, děj se zaplétá a divák je připoután.

Narozdíl od zahraničních telenovel není moc dobré vynechat ani jediný díl. Nevím, jestli napsat, že naštěstí nebo naneštěstí. Když nevidíte dvacet dílů nějaké argentinské nebo mexické Milagros, Esmeraldy nebo Kachory, nic se neděje. Po čtrnácti dnech zasednete k obrazovce, a děj je zhruba tam, kde byl minule.

Rodinná pouta ale v každém díle přinášejí něco nového, zajímavého a překvapivého. Takže doporučuji nahrávat ty díly, které nemůžete vidět. :-)

Zápletka je každopádně podobná jako v každé jiné telenovele, lhostejno, kde je natočena. Hlavní hrdina Adam pochází z bohaté a rozvětvené rodiny, která vlastní velkou firmu. Po otcově nehodě se stává generálním ředitelem a chvíli předtím pozná svou životní lásku. Hlavní hrdinka Eva žije sama se svou matkou. Má za sebou neúspěšné přijímačky na vysokou školu a pracuje na malém městě v mateřské školce. S maminkou žijí velice skromně, nemají moc peněz. Oba dva jsou pochopitelně mladí, hezcí a charakterově naprosto skvělí.

Ale aby to nebylo tak jednoduché, do cesty se jim musí postavit nejrůznější překážky. Ať už to je Evin nejasný původ, Adamova práce, Andrea - jeho sestra intrikánka nebo Adamova bývalá přítelkyně Simona.

Opravdu musím uznat, že se scénář dvojčatům Kateřině a Jitce Bártů docela povedl. Docela dost. Ději nechybí spád a po skončení jednoho dílu jste zvědaví na ten další.

Co podle mého názoru občas trochu pokulhává, jsou herecké výkony a trapné konverzace. Prostě mi trošku nesedí věty typu: "Otevřel jsem natruc to značkový víno, které jsme si přivezli vloni z Chile." nebo "Ukaž, co sis koupila za boty. Hmmmm. To je vynikající značka."

Kdyby ale těchto chybiček nebylo, ani bych se u sledování seriálu tolik nebavila. Navíc bych se nebavila, nebýt třeba Dany Morávkové, která hraje supermrchu, nebo Tomáše Krejčíře, kterého mám zafixovaného jako sympatického moderátora a do role Adama mi vůbec, ale vůbec nesedí.

Zdaleka nejsympatičtější je mi ale herečka Zdeňka Žádníková-Volencová, která hraje sestru Adama, stále hubnoucí a stále hledající toho pravého partnera (po dvou nevydařených manželstvích). Ostatní mi přijdou takoví nemastní, neslaní. Na můj vkus moc hrají, nějak jim to nemůžu pořád uvěřit.

Pokud se ale chcete pobavit a nechcete tímhle seriálem zrovna žít, tak vám jej vřele doporučuji.

         
Reklama