Salcburská země jezer nabízí velký výběr výletních cílů pro děti i dospělé. Zážitkový park Fantasiana ve Straßwalchenu, lanový park v Seehamu, plavby na lodi „fahr(T)raum“ na jezeře Mattsee, Gut Aiderbichl nebo tematické stezky pro celou rodinu.

jezera

Předení z domácí ovčí vlny vyžaduje fantazii a tvořivost. Rodiny jsou srdečně zvány na týdenní kurz předení v jurtě Angely Rachlové v Perwangu am Grabensee, aby si zde na dovolené vytvořili vlastní výrobky z vlny.

jezera

Kdo chce z dovolené poslat nejen pohlednici, ale třeba i dopis z vlastnoručně vyrobeného papíru s bylinkami a květy? V dílně PAPIERart v Mattsee se každý týden pořádají zajímavé kurzy.

Od autodráhy po modely aut

O důležitou kapitolu rakouského automobilového průmyslu, jehož rozhodujícím průkopníkem byl Ferdinand Porsche, se zajímají nejen příznivci veteránů. Zatímco si rodiče ve stodole s traktory zavzpomínají na motorizované tažné koně svého dětství, děti si s nadšením pohrají s obrovským veteránským puzzle nebo s autodráhou. Na simulátoru jim bude vítr foukat do obličeje a všichni si také vždy rádi zazávodí na legendárních tratích.

jezera

Fantasiana – Fantastica Nights

Hlavní událostí rodinné dovolené je oceněný zážitkový park Fantasiana ve Straßwalchenu. Od koryta s divokou vodou Mami Wata, rytířské věže Knight Ride Tower, pohádkového lesa po pobřežní vláček Wild Train Coaster si návštěvníci mohou užít napínavou zábavu za každého počasí. Zvláštním zážitkem jsou noci Fantastica Nights, když od 23:00 hodin letní světelná a vodní přehlídka ponoří park do tajemného světla.

jezera

Mladí chovatelé zvířat na statku Aiderbichl

Každý den v létě se děti coby farmáři mohou aktivně zapojit do práce na statku Aiderbichl v Henndorfu. Koncem srpna si na dětském festivalu užijí nejen spoustu zábavy, ale naučí se i zodpovědnosti za zvířata a obdrží diplom.

Teenageři se určitě budou cítit dobře na festivalu Rock am Platz, který se bude konat 14. srpna v Köstendorfu.

Oblíbeným večerním programem pro celou rodinu se stalo i trumerské letní kino. Pojízdné stánky s jídlem, grilování a lehátka ve vnitrobloku trumerského soukromého pivovaru si oblíbili i mladí návštěvníci.

jezera

Podívejte se i na jiná místa v Rakousku:

Reklama