Kabáty a svetry nechte doma, u protinožců právě teď díky obráceným ročním obdobím začíná léto. Nebojte se vzdálenosti ani délky letu, přesvědčíme vás, že cesta do Austrálie stojí za to pro celou rodinu.


Queensland, centrum rodinné zábavy
5dfa04c7b103dobrazek.png

Jenom návštěva všech zábavních parků by v Queenslandu byla programem na celou dovolenou. Sea World, Movie World, WhiteWater World, Dreamworld… vybrat jen některé je oříšek. Ať už ale vyrazíte za zábavou do kteréhokoliv, doporučujeme si, navzdory možným protestům členů rodiny, přivstat. Atrakce si užijete v menším počtu návštěvníků dřív, než nastane “zábavní špička” a park se naplní nadšenými rodinami. A nebojte, i když parky mohou vypadat jako program hlavně pro děti, nejspíš se po chvíli přistihnete, že si den užíváte stejně, jako ony.
Jakmile skončí poslední jízda v parku, je čas začít plánovat, co dál. Pro malé i velké milovníky zvířat je zastávka jasná - Australia ZOO. Pokud už máte půjčené auto, je cesta sem jednoduchá. Dvě hodiny jízdy od Queenslandu čeká na celou posádku setkání se zvířaty, na která jen tak nenarazíte. Žirafy, gepardi, koaly a klokani jsou tu v hojném počtu, vykoukne na vás ale také tasmánský čert, rodinka surikat, respekt budící krokodýli a nosorožci, i roztomilé pandy červené. Tato ZOO by mohla jen těžko být ještě více australská, založil ji totiž slavný lovec krokodýlů Steve Irwin, a unikátní je také díky možnosti setkat se se zvířaty na dosah ruky a nakrmit je.
5dfa04bac1270obrazek.png
TIP: Nechte si připravit zájezd do Austrálie pro celou rodinu na míru. Itinerář dle vašich potřeb, nejvýhodnější letenky a výlety se zkušeným průvodcem zajistí cestovní kancelář Go2. 
 
 
Odpočinek na pláži v srdci metropole
5dfa03ac050d2obrazek.png
5dfa0391e5f64obrazek.png

Jakmile dorazíte do Sydney (a překonáte jet lag), je čas objevovat. Jízdu na trajektu, ze které je nádherný výhled na pobřeží města, ale především na slavnou budovu opery, si užijete společně s dětmi.
Poznávání a relax v jednom, to je synonymum pro Bondi Beach. Na videu mohou vlny vypadat divoce, ale nemusíte se bát, pláž je pro rodiny s dětmi vybavená. Najdete tu bezpečnou část pobřeží, kterou střeží plavčíci, je tu venkovní bazén pro děti, který může kdokoli využít zdarma, a nehrozí, že by v těchto místech překvapily nečekané vlny. V okolí je mnoho restaurací a barů, které nasytí hladové krky, ale potěší i gurmány. Jakmile si tedy dosyta užijete slané vody, stavění hradů z písku a dalších plážových radostí, stačí si tedy vybrat, kde si pochutnáte na výborném obědě, zmrzlině nebo mléčném koktejlu.
5dfa039fdfc99obrazek.png

Velký bariérový útes, velký zážitek pro všechny
5dfa04de131b6obrazek.png

Pro rodiny s dětmi, které už trochu povyrostly a které nalákáte na přírodní zajímavosti a podmořský svět, je dokonalým místem pro dovolenou oblast Daintree a Velkého bariérového útesu. 135 milionů let starý prales vás pozve na cestu zpátky v čase a za zvířaty starými skoro jako prales sám. Petr z CK Go2 v Austrálii tráví většinu roku a procestoval ji křížem krážem, i tak ale pokaždé doporučuje cestu za krokodýly v Daintree, za kterými se rád vrací. Důležité je domluvit se se zkušeným průvodcem, který ví, kde zvířata ve volné přírodě najít, zajistí vám bezpečné setkání a rozloučí se s vámi při vstřebávání zážitků u výborného dezertu v Daintree Ice Cream Company. Vybírat tu můžete delikatesy z místního exotického ovoce, rozplývají se na jazyku.
5dfa0518a47e4obrazek.png
A opomenout nemůžeme ani australskou ikonu, Velký bariérový útes. Možností je nepřeberně, pro všechny časové i finanční varianty. Vybrat si můžete plavbu na katamaránu, během které za několik dní doplujete i na odlehlejší ostrovy a do zátok, kde budete mít útes a jeho podmořský svět jen sami pro sebe, nebo například cenově dostupnější, ale fantastickou jednodenní plavbu “Útes Premium”, kterou si užijete ve společnosti maximálně 20 lidí a příležitostí k potápění na zajímavých místech je přes den nespočet.
5dfa04fd9a0b6obrazek.png

Chcete zažít to nejlepší, ale plánování cesty pro celou rodinu je někdy příliš komplikované? Poraďte se se zkušenými průvodci. Cestovní kancelář Go2 nabízí mnoho zájezdů s itineráři, ve kterých si každý najde to své “nej”, ale také sestavení itineráře přímo pro vás, abyste si mohli nerušeně užít dovolenou snů.
 

Reklama