CC-a-McDonalds-3-.jpg

Coca-Cola se na vybavení Domu podílela dodáním chladících zařízení do jeho zázemí a do jídelny. Rodiny ubytované v Domě Ronalda McDonalda osvěžuje Coca-Cola pravidelnými závozy svých nápojů zdarma.

CC-a-McDonalds-8-.pngDomů Ronalda McDonalda je po světě již více než 380 a prvního českého jsme se dočkali díky stejnojmennému nadačnímu fondu loni. Od uvedení do provozu v prosinci 2022 je jeho kapacita každý měsíc téměř zcela zaplněna. Dům poskytuje ubytování zdarma rodinám dlouhodobě nemocných dětí a rodiče tak mohou zůstat v blízkosti hospitalizovaného dítěte a být součástí procesu léčby, což má na celkový stav dítěte velmi zásadní pozitivní vliv. Zároveň se nemusí zabývat zvýšenými výdaji za ubytování a dopravu, které jsou spojeny s častým dojížděním na specializované zdravotnické pracoviště.

„Máme radost, že v restauracích McDonald's si mohou spotřebitelé stejně snadno koupit naše produkty, jako i přispět na Dům Ronalda McDonalda. Spolupráce s našimi klíčovými zákazníky na komunitních a environmentálních projektech je jednou z našich aktuálních priorit. Často se v těchto cílech a plánech potkáváme a je radost využívat vznikajících synergií,” uvedl Ladislav Jelen, CSR & Community Manažér Coca-Cola HBC.

„Coca-Cola nás zaváží svými nápoji pravidelně a pracujeme na tom, abychom v naší spolupráci nacházeli co možná nejvíce průsečíků. Naposledy jsme společně připravili Coca-Cola kamionky jako dárek pro všechny děti, které v Domě oslavily Den dětí,“ dodává Lucia Kubištová, House Managerka Domu Ronalda McDonalda.

Reklama