to je názor čtenářky Věrulinky. Ale volno nemá ani teď, když je důchodu. Co dělá, že nemá čas na dpočinek a relaxaci? Hádejte, můžete třikrát. Nebo nehádejte, a začtěte se raději do v jejího příspěvku

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in s přáním krásného víkendu a pokud možno, ve volnu.

Volný den? Když jsem byla mladší, měla tři děti, chodila do práce, nikdy se mi nepovedl volný den, myslím tím, že bych se opravdu mohla věnovat pouze sama sobě. Je to neproveditelný, protože vždy se něco našlo, co jsem musela udělat, ač jsem nechtěla. Ale jedno jsem si uměla zařídit. V sobotu navařila na neděli, uklidila, vyprala a v neděli jsem měla volněji.

A zase se muselo umýt nádobí, i když jsem občas zaúkolovala děti. Málo platný, rodina zabere ženskou pomalu a jistě NONSTOP.

Nyní, jsem v důchodu, času mám hodně, myslíte že, mám den volný? Ne nemám. Občas si říkám, že bych potřebovala, aby den měl 30 hodin, 24 hodin mi nestačí a proč?

S pravdou ven, největší žrout času je počítač. Jistě, moje chyba, to vím, ale moje závislost mi nedá, abych jeden den dokázala nepustit PC. Na druhou stranu si říkám a proč ne, domácí práce neutečou, nemají nožičky. Takže prokládám čas mezi PC, vařením, úklidem tak, abych byla u PC a zároveň plnila povinnosti manželky a daří se mi.

Na dveře začíná klepat jaro. A to už bude horší, práce na zahradě mě čeká tolik, ale zvládla jsem vloni, zvládnu i letos.

Zase mám výhodu, že díky zdravotnímu stavu nevydržím pracovat na zahradě celý den, musím chodit odpočívat. Zaskočím si k PC, u něj si vždy odpočinu dostatečně.

A volný den? Ne, nebude, neznám, dokonce bych řekla, ani neumím odpočívat. Když se mi náhodou podaří, že je vše hotovo, vždy si něco najdu. Sáhnu po šicím stroji, nebo vezmu do ruky jehlice a pletu. Prostě jsem asi hyperaktivní, až to občas vadí manželovi a říká mi, že nejsem normální.

Zdraví Věrulinka

Milá Verulinko, lepší hyperaktivní, než líná. To klidně vyřiďte svému manželovi (chi chi)

Reklama