Má největší výhra v životě je moje dcera Kristýnka...
V těhotenství jsem si toho hodně prožila s bývalým přítelem... Do pátého měsíce mi tvrdil, že naše dítě chce a že se na něj těší. V pátém měsíci mi řekl, že to dítě nikdy nechtěl, a ať nepočítám s tím, že se mnou zůstane...

Ale i tak jsem se snažila dělat vše pro něj, jen abych naši rodinu udržela... Bohužel to nevyšlo. Měsíc před porodem mě opustil. Přišel za mnou až do porodnice, kdy mě ani nepozdravil, všímal si jen malé. Říkala jsem si – možná že to dopadne dobře, třeba ho ten pohled na malou obměkčí, ale i to nepomohlo.

Tak jsme celou dobu samy, malá už má 15 měsíců, ale je nám fajn. Sice jsme malinko ve finanční tísní, jelikož otec neplatí, ale vyhrály jsme spolu tím, že jsme všechnu tu bolest a finanční krizi překonaly. A jsme šťastné...

Edith

Téma v blížící se adventní době bezvadné.
Vzpomínání, rozjímání...
Moje životní výhra – přirovnala bych ke čtení oblíbené knihy. A že jich mám bezpočet. Ráda se vracím ke svým „miláčkům“ a už dávno jsem přišla na to, že pokaždé v ní najdu něco úplně jiného. V každém věku se na ni dívám z jiného úhlu, s jinými zkušenostmi a získám jiné poznatky. A v tom je veliký půvab. A stejně tak je to i s životními výhrami.
Ta první veliká byla asi opravdu maturita. Byla jsem ráda, že jsem to zvládla a že jsem již dospělá a že už mám vlastně vyhráno. Ach jo, naivita mládí, ale pěkná.

Potkala jsem muže na celý život – letos je to 35 let – a hlavně skvělého tátu. To jsem ocenila nesčetněkrát.

Moje dcery – výhra výher – skvělé děcka, skvělé ženy – a rozumím si s nimi, řešíme spoustu věcí, životní názory. Vždy si vzpomenu na knihu Bety McDonaldové „Co život dal a vzal“, jak se z jejích dcer postupně staly její přítelkyně.

A na závěr třešinka na dortu, moje vnoučata – 13letý vnuk, 6letá a 4letá vnučka. Znovu opakovaná pravda, že prarodiče si užívají vnoučat více než vlastních dětí. Ne že by děti měli méně rádi, ale proto, že na vnoučátka si udělají více času. Vidí v nich miniaturky vlastních dětí. Jsem schopna více prožít jejich starosti, ještě více se radovat z jejich úspěchů.

Beru svůj život a všechny své výhry s obrovskou pokorou. Vím, že to není samozřejmost a jsem vděčná za vše, ale zároveň vím, že na tom všem mám svůj lví podíl!!!

Geba

Milá redakce,
zasílám příspěvek na téma „Moje výhra“ – Zuzana Jochová (nick - jochova)

Syn je moje největší výhra v životě
S manželem jsme spolu už 6 let a miminko jsme plánovali po dvou letech známosti. Ale jako na potvoru se nedařilo, a tak jsem začala být nervózní, že mít děti nebudu. Lítala jsem po doktorech, vyzkoušela jsem desítky metod, jak otěhotnět, a pořád nic.

A tak jsem se po dvou letech snažení vzdali a na svatební cestu jsme jeli do Keni. Před cestou jsme se museli nechat naočkovat proti různým nemocem a doktorka mi sdělila, že bych neměla půl roku otěhotnět. Tak jsem si řekla, že to nebude problém, protože zatím veškeré pokusy o otěhotnění ztroskotaly.

Svatební cesta byla nádherná, užili jsme si sluníčka, moře, dobrého jídla, prostě nádhera.

A pak to přišlo, tři týdny po návratu z dovolené se mi udělalo špatně a ne jenom jednou. Tak jsem zašla k doktorce, a ta mě po vyšetření poslala na gynekologii. A tam jsem zažila šok a zároveň nejkrásnější chvíli v mém životě.

„Paní Jochová, jste těhotná.“ A tak se nám za osm měsíců narodil krásný chlapeček. Jsem moc šťastná, právě mu je 20 měsíců a je to moje největší výhra v životě.
 
jochova
 
Vážená redakce, milé čtenářky,
za svou největší výhru v mém životě pokládám nalezení úžasného životního partnera, se kterým jsem letos v srpnu vstoupila do stavu manželského.

Jsme spolu již téměř devět let, a za tu dobu stál vždy po mém boku, v dobrém i zlém.

Je to člověk nesobecký, tolerantní a hlavně si stále i za tu dobu, co jsme spolu, máme co říct.
Velmi si ho vážím, a pokládám ho za svou největší životní výhru.

Budu ráda, když navštívíte naše webové stránky: http://svatba.jomaweb.com/ , které jsou před týdnem dokončené a třeba se inspirujete a použijete některé nápady z našich svatebních novin. Z těchto novin se také dozvíte něco více i o mně. :)

Věrná ženě-in – Hraluc

Všechny tyto příspěvky jsou oceněny 500 body do Velké vánoční soutěže! Děkujeme!

Reklama