Po pravdě řečeno, vzpomínám na oba své porody jako na malý zázrak a obrovskou kliku. Vždy jsem chtěla mít alespoň dvě děti, ať kluky nebo holčičky. Ale nic nešlo tak, jak jsem si představovala.
 
Snažili jsme se s manželem dva roky před svatbou a dalších pět let po svatbě a ... nic!!!! Podle všech vyšetření jsme byli oba v pořádku (dodnes manžel vzpomíná na potupné testy plodnosti - bez erotických časopisů).
 
V mé rodině byly problémy s těhotenstvím vždy - matka nedonosila 4 děti a moje sestra nemůže mít děti vůbec (má 2 adoptované), takže jsem pomalu šílela, že mě to postihlo také. Vrcholem bylo, když jsem skončila v nemocnici se silným krvácením, všichni mysleli, že jsem potratila. OMYL!!!!!!!!!!! Pouze hormonální porucha. Nicměně lékaři byli optimisté, prý jsem naprosto v pořádku a nic nebrání těhotenství.
 
A pak přišla ledová sprcha - kontrola u obvodního gynekologa. Po přečtení propouštěcí zprávy se mě zeptal, zda už jsem se smířila s tím, že nebudu mít děti, prý zpráva z nemocnice je naprosto jednoznačná. Pak si nic nepamatuji, prostě jsem omdlela.
 
A nervy pokračovaly. Manžel nechtěl o adopci ani slyšet. Shodou náhod a okolností se změnil obvodní gynekolog a já šla na pravidelnou kontrolu.
 
Milý, starší lékař mě vyšetřil, přečetl zdravotní dokumentaci a já začala sondovat, jestli by se přece jen nedalo něco dělat, abych otěhotněla. Byl dost překvapený, prý jsem v pořádku, ale asi je problém v hormonech. Odebral krev, poslal na testy a zjistil že mám nízkou hladinu všech hormonů včetně štítné žlázy, nasadil injekce a léky. Výsledek? Za dva měsíce jsem byla těhotná.
 
A vlastní porod? Sanita mě dovezla do porodnice s nepatrnými bolestmi v noci na Velikonoční pondělí. U dveří do porodnice mi praskla voda a už to šlo  jako po másle. Oholit nestihli, klystýr nestihli, kluk byl za půl hodiny venku. Ke všemu se narodil ve znamení Berana a na Velikonoce. Snad mu to přinese štěstí.
 
A druhý porod? Super.Taky rychlovka, ale klystýr stihli, pan doktor mi vyprávěl vtipy a pak mi nadával, že se směji a blbě tlačím. Ale zase to trvalo se vším všudy hodinu, takže když slyším, že některá mamina rodí 12-24 hodin i déle, srdečně ji lituji. Já rodila, jak se říká "za korunu". 
 
Všem budoucím maminkám přeji při porodu klid a pohodu, aby to měly rychle za sebou a hlavně zdravá a krásná miminka :o))
                                                   
jedůvka
-----------------------------------------------------
 
Milá jedůvko, tvoje děťátka jsou skutečně vymodlená..... Hodně štěstí Vám všem.
Svoje porodní zážitky mi ještě stále můžete psát na redakce@zena-in.cz . Děkuji všem....
 
 
 
Reklama