Krásný slunečný den!

Poprvé jsem rodila před 4 roky, podruhé před 20 měsíci.
Souhlasím s tvrzením, že každý porod je jiný. Prvorozenou dceru jsem rodila 3 dny. Při kontrole v porodnici (byla jsem už v termínu) zjistili, že placenta špatně vyživuje plod, a proto pan primář doporučil vyvolat porod. Byla jsem prvorodička a porodní cesty ještě nebyly dost připravené k porodu, tak jsem musela podstoupit ne moc příjemné „roztahování"  porodních cest trubičkama. Další dva dny se porodní asistentky snažily vyvolat porod zavedením tablet do dělohy, ale až ten druhý den v poledne jsem přivedla na svět zdravou holčičku. Porod byl tak rychlý, že jsem skoro nepocítila žádné bolesti (anestezii jsem neměla).

Ten druhý porod začal bolestmi zad asi 10 dní po termínu. Manžel mě odvezl do porodnice, asistentky mne prohlídly a řekly, že to asi dnes rodit nebudu, a ať jedu domů. Naštěstí přišel pan doktor a doporučil mi tam raději zůstat. O dvě hodiny později manžel už choval v náruči našeho syna. Byl to rychlý přirozený porod.
U každého porodu byl se mnou manžel a byl mi velkou oporou, můžu všem jen doporučit. Personál také byl moc o. k. Já si myslím, že i když nějaké nedokonalosti v porodnici rodičku potkají, důležitější je výsledek -zdravé dítě.
 
Viksam
Díky za příjemný pozitivně laděný příspěvek. :-) Kéž by každá máma měla takhle dobrou zkušenost.