„Mám ráda extravagantní styl oblékání i celkový vzhled a pocit, že se na ulici neztratím v davu. Mám několik piercingů v obličeji i jinde na těle. Ráda měním barvu vlasů – už jsem měla na hlavě opravdu kdeco včetně růžové, fialové nebo modré. Sice se někdy setkávám s překvapenými pohledy, ale nikdo mě neponižuje a nekritizuje. Jakubovi rodiče se ale nesnažili přetvařovat ani při našem seznámení,“ popisuje Dita.

gr.jpg
Foto: Shutterstock

Ditin přítel setkání své partnerky se svými rodiči nějakou dobu odkládal. Zřejmě věděl, že jim jeho přítelkyně nebude úplně po chuti. Dita ale nabyla dojmu, že ji nechce seznámit, protože to s ní nemyslí vážně, a tak nakonec Jakuba přesvědčila a vyprosila si pozvání na rodinný oběd. Hned toho ale zalitovala, vřelé přijetí se totiž absolutně nekonalo.

„Odsuzující pohledy jsem viděla už mezi dveřmi, ale do dezertu se drželi. Do té doby se ale Jakub docela nadřel, protože musel obstarávat veškerou konverzaci. Já jsem se mu snažila alespoň trochu pomáhat, ale bylo to všechno celé hrozně křečovité a trapné. Když nám Kubova máma neservírovala jako dezert jahody se šlehačkou, přidala k tomu ještě pořádně jízlivý výlev. Jako bych byla vzduch, začala Jakubovi vykládat, že netušila, že se mu líbí takový typ holek, že už ví, proč nás tak dlouho neseznámil a že jeho bývalé přítelkyně alespoň nevypadaly jako z cirkusu. Kuba něco blekotal a mně vyhrkly do očí slzy, nebyla jsem schopná nějak sebevědomě zareagovat a po chvíli jsem z bytu radši utekla,“ tvrdí žena.

Následně počkala před domem, ze kterého o pár minut později vyšel Jakub. Ten ale nechtěl incident vůbec rozebírat. „Řekl akorát, že jeho matka je staromódní a že to tak určitě nemyslela. Strašně mě zamrzelo, že se mě pořádně nezastal. Za mě to byla první a taky poslední návštěva jeho rodičů a já hloupá přitom tolik stála o to, abych je mohla poznat,“ uzavírá Dita.

Zdroje: respondentka Dita

Čtěte také: