V pátek 16. 12. sněmovna schválila zvýšení rodičovského příspěvku na dvojnásobek současného - cca 7 300 Kč. Pokud novelu odsouhlasí i Senát, bude platit od roku 2007.

Tak nám páni poslanci chtějí, milí rodiče, zvýšit rodičovský příspěvek. To je slávy. Třikrát hurá!!!

Kolik řečí kolem toho vedou, dvě hodiny ve Sněmovně řeší, jestli příspěvek zvýšit. A jeho dopad na státní pokladnu. Směšné? Maminky budou doma kvůli penězům.

Z vlastní zkušenosti: přešla jsem z rodičovského příspěvku 2 552,- Kč na 3 500,- Kč, a to si myslím, kolik mám peněz.

K jeho zvýšení by mělo dojít až od roku 2007. Ještěže ne později!

Ptám se Vás, maminky, opravdu nejde rodičovský příspěvek zvýšit už příští rok?

Co všechno udělali zákonodárci pro rodinu? Myslím, že se to dá spočítat na prstech jedné ruky.

Věci kolem peněz rodin by se měly řešit okamžitě. Ale proč? Všichni čekají do voleb a myslí si, co udělal stát pro rodinu.

Na co jsou mi řeči o tom, kolik potřebuje peněz policie, soudy, když můj současný rodičovský příspěvek nedosahuje ani hranic životního minima. Dá se říct, že jeho výše 3 500,- je takový bonusek, aby rodiče něco dostali, a nezatížili státní pokladnu.

Jejich dedukce o tom, co zvýšení přinese negativního, mi připadají velice směšné. Maminky se nebudou chtít vrátit do práce!!!! Položme si otázku, do jaké práce? Vezmou mě s malým dítětem? Ó nikoliv.

Proč tedy nepřidat už v příštím roce? Možná dojde pánům nahoře, že se 4 000,- se nedá vyžít, natož koupit dětem něco na sebe.

Uvažuji také, proč nepřidají hned.

Maminky se nemůžou bránit jako železničáři a učitelé stávkou. Bylo by zajímavé udělat sraz všech rodičů s kočárky na Václavském náměstí - třeba ty nahoře něco napadne? Nebo se na nás přijdou podívat. Skvělý volební tah, a budou přikyvovat!

Nebo raději přestat rodit? Potom nebudou potřebovat tolik peněz a naše děti nezatíží státní rozpočet. Jestli nějaké děti budou.
 
Díky, opravdu díky!!!!!!!!!!

Udělali jste mi obrovskou radost!!!!!
 
Vlaďka
Reklama