VANCOUVER  - Mohlo by se zdát, že se to může stát jen ve filmu, ale manželům Parrenovým se podařilo ve spěchu opravdu zanechat 23 měsíčního syna na letišti ve Vancouveru.

Rodina právě přiletěla do Kanady z Filipín a snažila se stihnout navazující let do Winnipegu. Kontroly trvaly dlouho a na letadlo už museli utíkat. A právě v tu chvíli se stalo, že se malý chlapec ztratil.
Otec Jun Parreno řekl reportérům AFP, že si myslel, že dítě je s manželkou a prarodiči, a oni zas měli za to, že je s otcem. V letadle neseděla rodina společně, takže si chybu ještě nějakou chvíli neuvědomila. Až později si pracovník ochranky letiště všimnul ztraceného chlapce, který neumí anglicky. Air Canada vyděšené rodiče kontaktovala ještě v letadle.
Letišti se podařilo najít člověka, který byl schopen s malým chlapečkem mluvit jeho rodným jazykem, řečí Tagalog. Ochotný muž se o ztracené dítě staral, dokud se pro něj otec nevrátil a nevzal ho zpět do Winnipegu. Rodiče byli z události psychicky na dně a ještě dlouho potrvá, než na tuto hrůznou cestu zapomenou.
Reklama