Jednorázovou stotisícovou kompenzaci obdrží od kraje Vysočina rodiče rodiče holčiček zaměněných v třebíčské nemocnici. Jak vyplynulo ze včerejšího jednání Rady kraje Vysočina, jedná se o odškodnění za problémy, se kterými se rodiny musejí potýkat od doby, kdy vyšlo najevo, že vychovávají cizí dítě. Radní kraje Vysočina zároveň také rozhodli o trestu pro ředitele nemocnice a uznali vlastní chyby v komunikaci.

Jak řekl v úterý hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil (ODS), dar pro záměnou postižené rodiny je nejvyšší částkou, kterou může rada kraje poskytnout. Peníze jsou určeny na úhradu okamžitých nenadálých výdajů včetně předpokládaného týdenního společného pobytu rodin.

Rodiny peníze uvítaly
Pro Čermákovy a Libora Brože s partnerkou přišla finanční injekce téměř v hodině dvanácté. Oba otcové totiž od otevření kauzy na počátku října nejsou s to chodit do zaměstnání, vedle psychické zátěže hlavně z organizačních důvodů.

Na úterní schůzi krajští radní dále rozhodli o trestu pro ředitele nemocnice Petra Mayera. Podle hejtmana Vystrčila byla důvodem jeho špatná komunikace ve vypjatých dnech, a to jak směrem dovnitř k zaměstnancům nemocnice, tak výstupy ven. Ředitel Mayer tak přijde o významnou část osobního ohodnocení, zatím na dobu dvou až tří měsíců.

Je podle vás částka sto tisíc dostatečnou kompenzací, nebo mají rodiny požadovat odškodnění ještě po třebíčské nemocnici? Pokud ano, kolik by měly rodiny požadovat? Zaslouží si ředitel nemocnice finanční trest, i když jsou vinny jiné osoby?

Reklama