5f043041cf05bshutterstock-1312254920.jpgFoto: Shutterstock

„Mamka s taťkou byli nadšení. Mamka se začala hned hrozně těšit, jak mi pomůže s plánováním a taťka, že bude pyšný, až mě povede k oltáři. Následující den mi od mámy začaly chodit zprávy s tipy na svatební místa i šaty. Odepsala jsem jí, ať se uklidní, že ještě vůbec nevíme, jak se budeme chtít vzít a že po velkolepé slávě netoužíme,“ říká Ester.

Její matka ovšem neměla pro nevěstin názor pochopení a začala do ní hučet, že rozhodně musejí pozvat všechny příbuzné, včetně těch, které Ester nikdy neviděla. Když totiž prý na někoho zapomenou, tak se dotyčný urazí a už nikdy s nimi nepromluví. A ona prý není zvědavá, aby jí lidé pomlouvali. Je prý jejich jediná dcera, a tak musí mít veselku se vším všudy, aby to prý viděla celá vesnice. Je přeci dcerou starosty, tak ať všichni koukají.

„Tohle na mě bylo vážně moc. Nejsem žádné zvířátko ze zoo, aby se na mě chodila dívat celá vesnice. Ani přítel na taková alotria nebyl zvědavý. Chtěli jsme se vzít, abychom založili rodinu, stvrdili naši lásku a měli společné příjmení s dětmi. Ne proto, abychom se předváděli před ostatními, že na to máme,“ popisuje Ester.

Tak kvůli stupňujícímu se nátlaku ze strany matky nakonec s přítelem dospěla k těžkému rozhodnutí – vzít se bez slávy, bez příbuzných, bez honosných šatů a hostiny, jen za účasti oddávajícího a svědků.

Jakmile se po koronaviru svatby znovu rozběhly, zažádali si snoubenci o první volný termín a v tichosti se vzali.

„Věděla jsem, že mamka to obrečí, ale doufala jsem, že nakonec zvítězí radost z toho, že jsem šťastná a svůj den jsme s Kamilem prožili podle našich představ. Ale to jsem se šeredně spletla. Když jsme to rodičům oznámili, vyhodili nás s křikem z bytu. Od svatby už je to měsíc a já se marně snažím jim dovolat. Hrozně se zlobí a přestali se mnou jakkoli komunikovat. Když jsem na mámu čekala před domem, jen mě zpražila pohledem a prohlásila, že jsem jí zklamala a nemá mi co říct. Takže teď jen doufám, že čas rány zahojí a že se snad brzy sejdeme znovu jako rodina a společně svatbu dodatečně oslavíme,“ uzavírá Ester.

Čtěte také:

Reklama