„Studuju vysokou školu ve městě, kde bydlím, takže jsem nešla na kolej ani do bytu a z finančních důvodu jsem zůstala u rodičů. Mají dvougenerační domek, takže bydlím v bytě po babičce. Momentálně se ale nemůžu dočkat, až z jejich baráku zmizím. Celý život mi lhali a já nevím, jestli jim to někdy odpustím,“ říká Alena.

Ta si celý život myslela, že je jedináček. Teprve jako dospělá třiadvacetiletá žena zjistila, že má bratra. Tuto skutečnost jí ovšem neprozradili rodiče, ale špatně schované fotografie.
phos.jpg
Foto: Shutterstock

„Hledala jsem jednu fotku, kde jsem jako holčička na maškarním plese. Věděla jsem, že si mamka podobné věci ukládá do šuplíku v obýváku, zrovna nebyla doma, ale rodiče nemají problém s tím, když k nim zaskočím, když tam nejsou. V krabici s fotkami byla na dně taky obálka převázaná provázkem, takže jsem neodolala a podívala se do ní. Vypadly na mě fotky nějakého chlapce. Od miminka až po dospělost. Zezadu bylo vždycky napsané datum. Byly tam i fotky z vítání občánků a na nich byl můj táta s tím klukem a nějakou cizí ženou. Došlo mi, že to asi nebude jen tak. Navíc ten kluk byl tátovi dost nápadně podobný,“ vypráví Alena.

Když rodiče dorazili z práce domů, Alena je s fotkami konfrontovala. Moc se jim do toho nechtělo, ale nakonec jí přiznali, že jde o jejího nevlastního bratra, kterého má Alenin otec se svou bývalou milenkou. Ukázalo se také, že se narodil jen pár dnů po Aleně.

„Táta se přiznal, že kdysi udělal chybu a že mamku podvedl. Na syna prý platil celou dobu alimenty a párkrát za rok za ním jezdil na návštěvu. Teď už se ale několik let ani neviděli. Na otázku, proč jsem podle něj neměla právo o svém bratrovi vědět, řekl, že to nechtěli komplikovat a mysleli, že bude lepší tyhle dvě rodiny striktně oddělovat. Mamka jen seděla a přitakávala mu,“ tvrdí Alena s tím, že ji rozhodnutí rodičů velmi ranilo. Mrzí ji, že jí rodiče nedali možnost se s nevlastním bratrem seznámit a poznat jaký je.

„Nechápu, že mi to tolik let tajili a nikdy neplánovali mi říct pravdu. Tohle je jedna z těch věcí, které se jen těžko odpouští. Hned jsem si bráchu našla na Facebooku a určitě mám v plánu ho kontaktovat a sejít se s ním, i když se to rodičům nelíbí a prosili mě, ať to nedělám,“ uzavírá Alena.

Čtěte také:

Reklama