„Nechápejte mě špatně, rozhodně bych nechtěla, aby se přítel s rodiči nesnášel, ale tak dobré vztahy, jaké mezi nimi jsou, by také mít nemuseli. S přítelem chodím teprve rok a pár měsíců, dva měsíce spolu bydlíme, ale společného času trávíme hodně málo,“ stěžuje si Alžběta.

642d35d664376obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Její přítel prý Alžbětiny rodiče neustále někam zve. Třeba když se mladí vypraví na výlet, je velká pravděpodobnost, že u jejich domu zastaví auto natěšených rodičů, které Mirek pozval také a ani se to Alžbětě neobtěžoval říct. S potenciální tchyní a tchánem je navíc ve skoro denním kontaktu přes smsky a mnohdy si i volají. Nutno ovšem podotknout, že Mirek nikdy nepoznal své rodiče a vyrostl v dětském domově. Ty Alžbětiny tedy tak trochu přijal za vlastní.

„Chápu, že neměl otcovský ani mateřský vzor, ale čeho je moc, toho je příliš. Někdy mi přijde, že ho mají snad rodiče raději než mě. Navíc si s nimi ani nemám moc co říct, protože je téměř jisté, že Mirek už jim to řekl. Třeba když jsem jim chtěla slavnostně oznámit, že mě v práci povýšili, už to věděli od Mirka,“ popisuje Alžběta.

Její rodiče také často zasahují do jejich partnerských rozepří a většinou se přikloní na stranu Mirka. „Máma ví i o každé naší hádce, protože ji Mirek informuje a potom mi píše zprávy, ať neblázním a přehodnotím svoje chování, že tak hodného kluka jen tak nenajdu. Myslím, že kdybychom se rozešli, budou se s ním snad dál vídat víc než se mnou,“ uzavírá mladá žena.

Zdroj: respondentka Alžběta

Čtěte také: