shutterstock-644903620.jpgFoto: Shutterstock

Vzpomínka patří nejen dětem, které se narodily mrtvé, ale všem nevydařeným těhotenstvím. U této příležitosti organizátoři vyzývají, aby se lidé zúčastnili tím, že v 19:00 zapálí svíčku na památku všech dětí, které odešly příliš brzy. Svíčka by měla být zapálená alespoň hodinu. Cílem je vytvořit světelnou vlnu solidarity napříč všemi časovými pásmy.

O tom, jak těžké, ale důležité je loučení s mrtvým miminkem, jsme si v minulosti povídaly s Lucií Burdovou, která v roce 2007 porodila mrtvou dceru Amálku. Angažuje se v rámci organizace Dlouhá cesta, která poskytuje pomoc všem, kteří přežili své děti. Celý rozhovor si můžete přečíst zde

Mrtvé dítě nedávno přivedla na svět například modelka Chrissy Teigen. O traumatickou zkušenost se podělila se svými sledujícími na Instagramu. Sdílela tam i fotografii, na které s manželem drží uzlíček, ve kterém je jejich miminko.

Fotku na rozloučenou sdílela i modelka Natálie Kočendová, která o dítě přišla v šestém měsíci těhotenství. Lidé pod příspěvky vyjádřili ženám podporu, ale našli se i ti, kteří fotografie kritizovali, ačkoli na nich děti nebyly vidět. Je logické, že ženy, které se na sociálních sítích dělily o radost z těhotenství, měly potřebu situaci svým sledujícím vysvětlit a uzavřít ji.

Reklama