shutterstock-1056228755.jpgFoto: Shutterstock

„Mám dvě děti ve věku deset a dvanáct let, odjakživa jsem docela úzkostlivá a hodně se o ně bojím. To se s koronavirem ještě prohloubilo. Raději se všichni zdržujeme co nejvíc doma, protože se neví, jestli se situace znovu nezhorší,“ vysvětluje Lenka.

Jenže s otevřením hranic přišli její rodiče s nápadem vzít vnoučata jako odměnu za vysvědčení na týden k moři. Lenka má navíc ještě sestru s devítiletou holčičkou. Dohromady by jich tedy vyrazilo pět. Babička, dědeček, dvě vnučky a jeden vnuk. Lence se to ale nelíbí, cestování nepovažuje za dobrý nápad a o děti má strach. Její sestra ani rodiče ovšem tyto obavy nesdílejí.

„Přišli s tím z ničeho nic. Máma a s tátou mi s velkou pompou oznámili, že zarezervovali ubytování a koupili pro všechny lístky na vlak na první polovinu června. Myslí to dobře, prý když se doteď děti učily doma, tak abychom si se sestrou odpočinuly a děti měly super odměnu za vysvědčení. Jenže já mám strach, že mezi lidmi chytnou koronavirus. Vím, že babička s dědou jim hodně povolí a na hygienu zase tolik nedohlížejí. Určitě jim nebudou pořád dezinfikovat ruce apod. A nebojím se jen o děti, ale samozřejmě i o starší rodiče. Jenže těm nemůžu přikazovat, co mají a nemají dělat. Problém je v tom, že sestra svoji dceru klidně pošle. Takže já jsem jediná, která dělá problémy,“ svěřuje se Lenka.  

Ta rodičům řekla, že z jejich iniciativy není vůbec nadšená a že si musí všechno dobře promyslet. Vyčetla jim, že raději nevybrali něco v Česku, kde letos nebude tolik cizinců jako obvykle. Rodiče reagovali podle jejího očekávání. „Urazili se, prý pro moje děti chtěli udělat něco hezkého a já jim to akorát kazím. Navíc jim to už řekli, takže jsem zlá máma i před nimi. Asi je budu muset pustit a modlit se, aby se všichni ve zdraví vrátili,“ uzavírá Lenka.

Reklama