Vyprávění o tom, co všechno rodičům v pubertě prováděla, nám poslala čtenářka PBD. Dnes má s rodiči úžasný vztah. Více v další novince.

Každá z nás máme někdy horší období, a v pubertě asi nejvíc... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá PBD. Pěkný den.


Dobrý den.

Se svou maminou mám úžasný vztah - mamina je jedna ze tří nej kamarádek (další je sestra a ta třetí je nepokrevní:) - je to moje vrba, můj rádce, můj přítel na telefonu... a vím, že i já její :)

Ale bez mučení přiznávám, že tomu tak vždy nebylo, když se mnou lomcovala puberta, tak se často z pobytu doma stával lítý boj mezi mnou a těma dospělákama, co nic nechápou, ničemu nerozumí a vůbec jsou starý a blbý (jenže pravdou bylo, že jsem byla blbá já, mladá a blbá...) A dnes obdivuji, jakou se mnou měli doma trpělivost, jak snášeli mé scény, mé „jdu na chvilku ven“ a třeba dva dny sem se neukázala atd. - byla jsem prostě parchant a rodiče jsem hodně trápila...

Nejsem na to hrdá, ale je to tak. Časem se i ke mně dostavil rozum, a já pochopila.. omluvila se.. a moc si vážím toho, jaké mám rodiče. Vím, ona omluva nenapraví to, co jsem prováděla.. ale omluva byla přijata a za pubertální minulostí udělána tlustá čára. A já se jim moje telecí léta snažím vynahradit jak jen to jde..

A co bych vzkázala mamce? To samé co tátovi :)

..že je mám oba moc ráda, že jim za vše děkuji a že díky nim, jejich výchově, trpělivosti, lásce a podpoře jsem takovým člověkem, jakým dnes jsem.. člověkem, na kterého, myslím si, můžou být i hrdí..

Nikdy jim nepřestanu být za vše vděčná. Mám úžasné rodiče, úžasnou rodinu..

A umím si toho vážit, umím to docenit - dnes už ano :)

S pozdravem

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama