Lenčin bratr Jiří se nikdy moc dobře neučil. Ne snad proto, že by na to intelektuálně neměl, ale spíš proto, že ho škola nebavila a nikdy to netoužil dotáhnout dál než na střední. Naopak Lenka byla vždy velmi ambiciózní a jejím cílem bylo mít jednou dobře placené zaměstnání. Vystudovala vysokou školu a nyní pracuje na skvělé pozici ve firmě, která se zabývá zahraničním obchodem. S manželem má jednu dceru. Její bratr Jiří pracuje na poště a s manželkou, která je na mateřské dovolené, má dvě děti. Rodina si tedy nemůže finančně moc vyskakovat.
Ilustrační foto: Shutterstock
„Rodiče si myslí, že bratr je hrozný chudáček a pořád mu dávají nějaké peníze. Většinou se to snaží dělat, když u toho nejsem, ale když pak vidím, že si brácha koupil nový počítač apod., tak je mi jasné, odkud vítr vane, protože ze svého platu by na něj nenašetřil. Rozdílně se chovají i k našim dětem. Mnohem častěji hlídají ty jeho, protože já mám peníze na chůvu a nikdy jsem je nechtěla moc zatěžovat. Ale oni se sami nenabídnou, že mi taky někdy pohlídají,“ vypráví Lenka.
Když se slaví narozeniny, Lenka od rodičů většinou dostane květinu a čokoládu s tím, že peněz má přeci dost. Jejímu bratrovi ovšem vždy přihrají naditou obálku s penězi.
„Nejde mi ani tak o ty peníze, opravdu jich mám dost, ale o princip. Je to přece bratrova chyba, že se lépe neučil a nikdy nechtěl ničeho dosáhnout. Jsou lidé, kteří mají třeba dvě práce, aby se měli lépe. Kdo to kdy viděl, aby si pětatřicetiletý dospělý muž bral pravidelně peníze od svých rodičů a ani se u toho nezačervenal. A pokud už mu je rodiče opravdu dávat musí, tak by se mě měli vždycky taky zeptat, jestli nechci. Jinak mám pořád pocit, že jsem páté kolo u vozu. Když bratrovi před rodiči řeknu, že by se měl víc snažit, akorát se ho zastávají a já mám prý nosánek moc nahoru,“ svěřuje se Lenka.
Čtěte také:
- Nechala jsem manžela na rodičovské a teď toho děsně lituju a žárlím, vypráví Kateřina (35)
- Sestra po mně chce, abych jí darovala vajíčka, i když se to nesmí, tvrdí Eva
Nový komentář
Komentáře
Je to opravdu těžké, dívat se jak bratrovi dopřávají a Lence ne. Raději bych se nepouštěla do sporu ohledně bratra, protože vždy bude ona ta špatná. Taky by jí mohli nakonec vyčíst že jí podporovali delší dobu , když studovala na rozdíl od bratra i vysokou. Svou pozornost bych věnovala své dceři a manželovi a nechala to tak. Později až budou rodiče potřebovat pomoc určitě bude syn jako první hlásat že se o ně nemůže postarat.
Lenko, závidíte
Milá Lenko, s tím nic nenaděláte. Buď to přejděte, nebo návštěvy u rodičů omezte, jestli Vás to tolik mrzí. Že je bratr pohodlný, víte už nejmíň 20 let a nečekejte, že se změní. Raději si užívejte s dcerou a manželem. Stejně nemůžete rozhodovat, co si rodiče dělají se svými penězi. Nezapomeňte bratrovi říct, že věříte, že se za ty dotace rodičům odvděčí péčí o ně, až bude potřeba. (
)
Njn, tohle je časté, rodiče to mají zafixované celoživotně z doby, kdy se dětem dávalo stejně, aby se nehádaly, tak tu tzv. nespravedlnost ve výdělcích vyrovnávají. Podobně různý metr mají někteří rodiče i pečujícími dětmi. To, že jim jedno dítě vozí nákupy, uklidí a pod. se bere jako samozřejmost, o které se nemluví, návštěva druhého jednou za měsíc nebo dva je událost s velkým U, kdy se i ta obálka objeví.