Otřesný příklad prarodičovského nezájmu a nelásky zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Juryna. Rodiče jejího dnes již bývalého manžela jsou zahleděni jen do svých problémů s cigaretami a alkoholem a o vnouče se nestarají...

Přečtěte si smutné vyprávění s dobrým koncem - zaslala ho k dnešnímu tématu čtenářka Juryna.


Ahoj a hezký den všem čtenářkám :-)

U nás je to se vztahy asi takhle:
Moji rodiče našeho syna Nikolase milují nadevše. Ale rodiče bývalého manžela, nevím, jestli mohu říci, že ho mají rádi. Možná jen z povinnosti a vlastně zájem nemají a neměli ani když jsme ještě byli z bývalým manželem spolu.Takhle flašu vodky a cigára, to jo. A teď, když jsme s manželem od sebe, ani se neozvou už několik let... Tak k nim syn někdy zajde, když jede k babi (k našim), má to při cestě. Naposledy se tam stavěl před týdnem a tak když odcházel, vyžebrali na něm nějaké peníze na cigarety. A to si Nik nevydělává, je mu teprve 14 let. Je to naopak. Místo, aby dali něco jemu, tak z něj vytáhnou.
Zažili jsme si s nimi taky své... až, až...
Ale zase rodiče mého současného manžela, ti na Nikiho myslí. Vždy mu něco přivezou, děda s ním blbne, atd. Vidím, že ho mají rádi.
Takže naši a rodiče manžela si s Nikolasem dobře rozumí a to mne těší.

juryna

na fotce: Nikolas, manžel Jirka a já - foceno 2009 na Poreči (Chorvatsko)

Juryna

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. června 2012: Prarodiče a vnoučata

  • Jaký mají vztah vaše děti s vašimi rodiči?
  • Daří se vám tento vztah nějak korigovat?
  • A pokud ještě nemáte děti, napište mi, jaký máte, nebo jaký jste měla vztah se svými prarodiči?

Příspěvky zasílejte formou příběhů do redakční e-mailové schránky (viz níže). Jejich délka ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tedy i větší šanci k získání dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. Tentokrát to bude sladký balíček, ve kterém najdete výrobky Orion a Haribo. Uzávěrka zasílání příspěvků je 15.6.2012 v 15.00 hodin.

sladkosti

Reklama