Noční pomočování (enuréza) je v naší společnosti považováno spíše za slabost než za onemocnění. Dětství může být provázeno mnohými úskalími, ale noční počůrávání by se nemělo stát jedním z nich.

noc

Neinformovanost veřejnosti a zejména rodičů postižených dětí vytváří z časté lékařské diagnózy „enuresis nocturna“ tabuizované téma. Noční pomočování přitom způsobuje dětem četná strádání a stresové situace, pro citlivější děti zůstává počůrávání opravdovou noční můrou. Vše o enuréze se dozvíte na www.nocvsuchu.cz.

Užitečný pomocník pro rodiče enuretiků

Problematikou nočního pomočování se zabývají velmi přehledné edukační stránky www.nocvsuchu.cz. Najdete zde všechny důležité informace o enuréze, o jejích příčinách, projevech a léčbě – režimové, farmakologické i jiné.

Vedle užitečných doporučení si zde můžete přečíst také odpovědi na nejčastější dotazy nebo odpovědi na dotazy rodičů zaslané dětským lékařkám do poradny odborníka zaměřené na dětskou urologii a nefrologii, kam můžete vložit i vlastní dotaz.

Stránky nabízejí také seznam odborných pracovišť specializujících se na pomočování dětí, rozdělených podle jednotlivých krajů v České republice, a tipy na tábory a pobyty vhodné pro enuretiky, kteří jsou jinde obvykle odmítáni.

Díky diagnostickému dotazníku monosymptomatické noční enurézy můžete velmi rychle zjistit, jestli se vašeho dítěte týká právě tento problém. Dotazník je na webu ke stažení stejně jako pitná a mikční karta, kterou je vhodné vyplnit před první návštěvou lékaře.

logo

 

Reklama