Rocky MarquetteUpřímně, i já žiju s určitými předsudky a mám tendence si lidi škatulkovat. Možná vás ani nepřekvapí, že pojem hollywoodský herec či herečka byl pro mě vždy synonymem pro rozmazlenou arogantní hvězdičku. Jenže cesty boží jsou nevyzpytatelné. A tak se mi do cesty postavil chlapík, který mě celkem příjemně vyvedl z omylu.

Pokud patříte mezi fanoušky dobrých hororů, určitě ho budete znát díky jeho první velké roli ve filmu Krvavé stopy (Shallow Ground), kde ztvárnil ústřední postavu jednoduše nesoucí pojmenování „chlapec“, další větší roli si tento devětadvacetiletý mladík zahrál ve filmu Márnice.

Nakupujete-li dvd, která jsou k dostání snad v každé trafice, možná máte doma komediálně-hororový film Vraždící loutka, kde si celkem vtipně pohrál s postavou Norberta. Fanouškové válečných filmů si jej možná všimli ve filmu 1968 Tunnel Rats, který vypráví o jednotce tzv. tunelových krys z vietnamské války.

Přestože, jak se nám svěřil, se svým týmem intenzivně pracuje na nových scénářích a rolích, našel si chvilku času, aby nám odpověděl na několik otázek. Rozhovor s americkou filmovou hvězdou na vzestupu si můžete nyní přečíst i vy.

Rocky, co v současnosti děláte? Pracujete na něčem, nebo odpočíváte?
Rocky MarquetteAktuálně mám dost psaní. V hlavě mi tančí především dva scénáře. Jeden už je kompletní, ale z druhého mám zatím jen osnovu. Co se hraní týče, já a můj tým se stále snažíme být na očích režisérů a producentů kvůli další filmové roli nebo televizní show. Já osobně jsem se také rozhodl trochu cestovat. Na své narozeniny (v polovině května – pozn. red.) vyrazím do Evropy. Mám tam dva hlavní cíle – Londýn a Paříž.

Vaše poslední filmová role byla ve snímku 1968 Tunnel Rats. Režisér Uwe Boll za něj ale dostal anticenu Zlatá malina. Co si o tom myslíte?
Tento film byl umístěn spolu s jeho dalšími dvěma snímky. A ano, odešel s cenou pro nejhoršího režiséra roku. Když přijde cena, jako je tahle, musíte se tomu smát.

O natáčení filmu Tunnel Rats jste prohlásil, že se vám tady splnil sen nadvakrát. Jaký to byl?
Film se točil v Africe, to je místo, kam jsem se vždycky chtěl podívat a předčilo moje očekávání. A za druhé... Můj otec bojoval ve vietnamské válce. Tohle byl ten nejlepší způsob jak vyjádřit mou úctu k němu. (Tunnel Rats pojednává o skupině vojáků v této válce. Rocky ztvárnil jednoho z nich. Pozn. Red.)

Lidé vás znají hlavně díky rolím v hororech. Jedna z nejděsivějších byl chlapec z Krvavých stop. Přemýšlel jste o tom, že kvůli vám zrovna nemůže někdo strachy usnout?
(Smích) Abych byl upřímný, nikdy mě nenapadlo o tom přemýšlet. Teď budu!

Který z filmů, ve kterých jste hrál, máte nejraději?
Můj zdaleka nejoblíbenější je 1968 Tunnel Rats. A hned za ním Krvavé stopy.

V prvním ze jmenovaných filmů se hodně mluví o víře v boha. Jste věřící?
Jsem silně věřící. Bůh je láska a láska je v každém z nás.

Rocky vyrůstal v Muskegonu ve státě Michigan. Od útlého věku věděl, že chce být hercem. Tento sen ho nakonec přivedl do LA, kde se stal realitou. Na střední škole pod přísným vedením Gwen W. Nelsona začal svůj trénink. Po studiu na chicagské univerzitě si zabalil kufry a vyrazil do Kalifronie, aby si splnil sen. Vystupoval v několika televizních show a zahrál si pár menších rolí, například ve filmu Iowa. Brzy na to však dostal svou první hlavní roli ve filmu Krvavé stopy. Následovaly další menší či větší role ve filmech Márnice, Vraždící loutka, Take, 1968 Tunnel Rats.

Rocky Marquette


Máte nějakou vysněnou roli? Kdo je váš idol?

Hrozně rád bych jednou hrál piráta (smích). Idolů mám víc – Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett
a William Shakespeare.A co váš životní cíl?

Chci si užít každý den, prostě žiju současností z momentu do momentu. To je ta nejlepší cesta, kterou se můžete vydat. Proč se zabývat budoucností nebo žít v minulosti? Myslím, že právě ta chvíle, která je teď , si zaslouží respekt a všechnu pozornost. Tohle je taková moje životní filosofie.

Rocky MarquetteŽe se stanete hercem, jste se rozhodl už na škole. Jak se k tomu postavila vaše rodina a přátelé?
Moji rodiče, jmenují se Cynthia a Roberto, byli vždycky moje opora. Oni jsou důvod, proč jsem tam, kde jsem. Zasloužili by si nějakou cenu za nejlepší rodiče na světě! Co se přátel týče, asi měli trochu pochybnosti, když jsem se chtěl přestěhovat do Los Angeles. Teď se na ně dívám a říkám jim: No, když máte víru a vizi… Můžeš to udělat, ať je to, jak chce.

Říkáte, že vaši rodiče jsou pro vás největší hrdinové. Proč?
Před rokem a pěti měsíci diagnostikovali mému otci rakovinu plic v pokročilém stadiu. V nemocnici mu řekli, že mu zbývá jen velmi málo času k životu. Nejvýš šest měsíců. Nevzdal se. Praktikoval meditace, vizualizace v kombinaci s velmi přísnou dietou. A rakovina je pryč.

Nejedl žádné maso, žádný cukr ani sladidla nebo ochucovadla, jenom přírodní potraviny, dary země. Ovoce a zeleninu jedl pouze syrovou, bez tepelné úpravy, hodně řepy, mrkvového džusu a horký čaj. Také je důležité, že se hodně smál. Teď už je to rok a pět měsíců a táta je živý víc než kdy předtím. Nikdy nebyl šťastnější.

O dalších účincích diet můžete číst také v našem velkém testu


Co je pro vás nejlepší odpočinek? Co děláte pro lepší náladu?

Čtu dobré knihy. Výborné jsou Čtyři dohody, Mnich, který prodal své Ferrari, Cesta pokojného bojovníka a Nová Země. A piju horký čaj.

Je něco, na co se vás ještě nikdo nezeptal?
Žádný novinář se mě neptal na moji oblíbenou barvu. Stala se jí zelená.
 
Chtěl byste vzkázat něco čtenářkám Ženy-in?

Děkuji této úžasné komunitě za zájem. Ženy umí divy. Tak je dělejte!

Reklama