Významné persony české kultury, sportu a společenského života podpoří na benefičním Koncertu pro Japonsko již toto úterý 29. března ve velkém sále pražské Lucerny snahu obyvatel Japonska i mezinárodních organizací při odstraňování následků nedávné obrovské ekologické a přírodní katastrofy.

koncert

Kromě oblíbených kapel, jakými jsou Vypsaná fiXa, Už jsme doma, Sunshine, Psí vojáci a uskupení Papaya Paranoia v čele s japonskou rockerkou Yumiko Ishijima, vystoupí celá řada známých osobností.

Na Japonsko a jeho obyvatele vzpomenou například česká olympionička Věra Čáslavská, legendární brankář a „zlatý hoch z Nagana“ Dominik Hašek nebo fotbalista Pavel Horváth. Všichni aktéři večera vystupují bez nároku na honorář a všichni k Japonsku získali díky svým dlouho- i krátkodobým pobytům silné pouto.

Právě vřelý vztah k Japonsku zde bude prezentován i prostřednictvím projekcí krátkých filmů i vzpomínek výše zmíněných osobností a hudebních skupin. Představí i samotnou zemi s jejími přírodními krásami, kulturními unikáty i výlučnou a obdivuhodnou mentalitou Japonců.  Program začne v 18 hodin a potrvá až do půlnoci.

Celý výtěžek z Koncertu pro Japonsko poputuje na fond Česko – japonské společnosti, který jej použije především na obnovu poničených míst či ozdravné pobyty mimo jiné i v České republice.

I když Japonsko působí velmi hrdě, benefiční Koncert pro Japonsko pro ně bude mít obrovský význam – a to nejen symbolický. Informace o koncertu a záběry z něj poběží na všech významných japonských televizích. Věříme proto, že Češi, kteří mají k Japonsku a Japoncům blízko, přijdou v co nejhojnějším počtu,“ říkají ve shodě Robin Šóen Heřman z Česko-japonské společnosti a Michal Thomes z Ameba Production.

Vstupenky v ceně 200,- Kč jsou k dispozici na portálu www.ticketsforpople.cz, a to do pondělí 28. března při úhradě převodem. K dostání jsou i v předprodejní síti Ticketpro (www.ticketpro.cz) za 220 Kč, přičemž tato síť pošle polovinu poplatku na účet fondu Česko-japonské společnosti. Přímo na místě pak budou vstupenky v dostatečném počtu za cenu 250,- Kč. Zájemci, kteří se nebudou celé akce moci zúčastnit, ale přesto by rádi přispěli, si mohou zakoupit symbolickou vstupenku ve výši 200,- Kč – opět na www.ticketsforpeople.cz.

Veškeré další informace na www.koncertprojaponsko.cz.

Reklama