Obrovskou pódiovou show slibuje dnešní koncert australských rockerů AC/DC ve vyprodané pražské O2 Areně.

Milovníci rokenrolu se mohou těšit na výrazné kytarové rify Anguse Younga (oblečeného v typické školní uniformě), doplněné vypjatým vokálem Briana Johnsona.

Součástí scény na turné propagujícím nové album Black Ice (Černý led) má být i lokomotiva související s novou písní Rock´n´roll Train.

V roli předkapely vystoupí irská skupina The Answer, která spustí ve 20 hodin. Hlavní hvězdy se objeví na pódiu přibližně o hodinu později.

Vedle písní z nového alba mohou návštěvníci očekávat také hity ze starších nahrávek Highway to Hell, Back In Black či Razors Edge, kterou mnoho lidí považuje za „nejkomerčnější“ počin skupiny milující rokenrol, pivo a silná auta.

AC/DC mají v České republice velké posluchačské zázemí. Vstupenky na pražský koncert vykoupili fanoušci kapely již v říjnu během pouhých dvou dnů. Rychleji dosud na podobný koncert zmizely jen lístky na vystoupení Madonny, která v roce 2006 svůj koncert v O2 Areně vyprodala za dvě hodiny.

V Praze se kapela představí už potřetí. Poprvé tu zahrála v roce 1996 ve vyprodané hale v Holešovicích, dnes Tesla Areně. Druhý koncert o pět let později přilákal na Spartakiádní stadion na Strahově přes 20 tisíc diváků.

Současnou koncertní šňůru zahájili AC/DC loni 28. října v Severní Americe a v únoru se kapela přesunula do Evropy. Kromě Prahy plánuje koncerty například také v Paříži, Lipsku, Mnichově a Budapešti.

Reklama