Třináctý ročník kampaně za zvýšení informovanosti o rakovině prsu podpoří aktivitu Anny K “Chceš žít jako já?“ a platformu ONKO Unie

beseda

  V rámci již třináctého ročníku akce na podporu zvýšení informovanosti o rakovině prsu PINKTOBER™ se v říjnu pražské Hard Rock Cafe převlékne do růžové. Letos se kampaň ponese ve velkém stylu, Hard Rock Cafe totiž bude místem konání koncertů vybraných hvězd českého showbusinessu (jejich kompletní seznam najdete ve zprávě níže). Pozornost se letos soustředí na dva večery: 19. října vystoupí na pódiu Anna K a Kurtizány z 25. Avenue, aby podpořily kampaň „Chceš žít jako já?“. Petr Kolář pak 23. října zazpívá na podporu dobročinné organizace ONKO Unie. Obě instituce si kladou za cíl zlepšovat život českých pacientů s nádorovými onemocněními.

rockové hvězdy

Závazek Hard Rock podporovat informovanost o rakovině prsu se v průběhu celého října promítne například i v podobě speciálních „růžových menu“, „růžových pokojů“ ve vybraných Hard Rock hotelech a v limitované edici suvenýrů podporujících řadu charitativních organizací včetně The Breast Cancer Research Foundation®, The Caron Keating Foundation a v řadě zemí světa místních dobročinných organizací bojujících proti rakovině prsu.

Akce PINKTOBER, pořádaná sítí Hard Rock, vybízí k podpoře „růžové“ i své fanoušky. Návštěvníci jsou v rámci podpory onkologických charitativních organizací zváni do pražského Hard Rock Cafe na vybrané koncerty jak velikých ikon, tak i vycházejících hvězd české rockové a popové scény.

náramek

Hosté si mohou objednat ze speciální limitované edice „růžových“ koktejlů, díky kterým také přispějí na výzkum rakoviny prsu. Upozornit na sebe mohou sérií suvenýrů ve stylových odstínech růžové. Její součástí jsou trička, náramky, župany, speciální růžové povlečení, odznaky a další.

taska

Tyto suvenýry jsou v prodeji výhradně v provozovnách Hard Rock po celém světě, včetně hotelů, kasin a restaurací a také na www.hardrock.com.

Výtěžek z prodeje speciálních PINKTOBER produktů podpoří organizace The Breast Cancer Research Foundation a The Caron Keating Foundation. Ty získají 75 % z prodejní ceny každého odznaku a 15 % z ceny dalších výrobků. V loňském roce se po celém světě vybralo přes 1 milion Amerických dolarů.

V pražském Hard Rock Cafe bude podobně jako loni připravena výstava masek/artefaktů, malovaných celebritami českého hudebního showbusinessu, které se následně budou dražit na portálu aukro.cz. Veškeré výnosy z těchto koncertů a dražeb budou věnovány na podporu místních charitativních organizací, tedy programu Anny K – Chceš žít jako já a Onko Unii.

Hlavní PINKTOBER koncerty:

 

Co:                              Hard Rock Cafe Prague hostí PINKTOBER s Annou K a kapelou Kurtizány z 25. Avenue

Kdy:                           19. října 2012

                                   20:00 – 22:00

Kde:                           Hard Rock Cafe Prague

                                   Dům u Rotta, Malé Náměstí 3

                                   Praha 1, 110 00

                                   224 229 529

Vstupné:                    250 Kč

Co:                             Hard Rock Cafe Prague hostí PINKTOBER s Petrem Kolářem

Kdy:                           23. října 2012

                                   20:00 – 22:00

Kde:                           Hard Rock Cafe Prague

                                   Dům u Rotta, Malé Náměstí 3

                                   Praha 1, 110 00

                                   224 229 529

Vstupné:                    250 Kč

Úplný program festivalu PINKTOBER v Hard Rock Cafe Prague najdete v tabulce níže. Berte prosím na vědomí, že data a časy jednotlivých vystoupení se mohou měnit. Pro ověření doporučujeme před akcí kontaktovat Hard Rock Cafe Prague.

datum vystupuje začátek vstupné
pondělí 8. října Medvěd 009 20:00 100 Kč
středa 10. října Memphis 20:00 100 Kč
Úterý 16. října Navigators 20:00 100 Kč
pátek 19. října Kurtizány & Anna K 20:00 250 Kč
úterý 23. října Petr Kolář 20:00 250 Kč
čtvrtek 25. října Vladivojna 20:00 100 Kč
pátek 26. října Abba Stars – uvedení nového CD 20:00 150 Kč
středa 31. října Marek Ztracený – uvedení nového CD 20:00 150 Kč

Podrobnější informace o koncertech naleznete na www.hardrock.com/prague. Informace o akci PINKTOBER™ jsou k dispozici na www.hardrock.com

O MEZINÁRODNÍCH DOBROČINNÝCH ORGANIZACÍCH

O Breast Cancer Research Foundation

Breast Cancer Research Foundation®, založená Evelyn H. Lauderovou v roce 1993, je nezávislá nezisková organizace věnující se získávání prostředků k financování výzkumu rakoviny prsu. Organizace podporuje vznik preventivní péče a účinné léčby rakoviny prsu ještě za života naší generace. V říjnu letošního roku rozdělí nadace přes 39 milionů dolarů více než 190 vědcům ve Spojených státech, Kanadě, Latinské Americe, Evropě, na Blízkém východě, v Austrálii a Číně. S více než 90 centy, které z každého dolaru putují přímo na podporu výzkumu a zvýšení povědomí o rakovině prsu, patří BCRF k nejzodpovědnějším dobročinným organizacím v USA. Nadace se chlubí čtyřhvězdičkovým hodnocením Charity Navigator. Takto vysokých hodnocení bylo od založení Charity Navigator vydáno pouze deset. Dále je BCRF jedinou onkologickou charitativní organizací s hodnocením „A+“ od CharityWatch. Pro více informací o BCRF navštivte www.bcrfcure.org.

O Caron Keating Foundation

Caron Keating Foundation je nadace založená Glorií Hunnifordovou, Paulem a Michaelem Keatingovými a Russem Lindsayem. Nadace nabízí finanční podporu profesionálním ošetřovatelům, praktikantům doplňkové léčby, skupinám zabývajícím se prací s pacienty s rakovinou a také jednotlivcům nebo rodinám, které jsou nemocí postiženy. Řadě onkologických dobročinných organizací pomáhá také s jejich podporou prevence, včasného odhalení i nalezení konečného léku. Více informací naleznete na www.caronkeating.org.

O MÍSTNÍCH DOBROČINNÝCH ORGANIZACÍCH

O uskupení ONKO Unie

ONKO Unie o.p.s. je platforma pro setkávání lékařů podílejících se na léčbě onkologických onemocnění, pacientů se zhoubnými nádory i mecenášů, jejichž společným cílem je podporovat zlepšení kvality života onkologicky nemocných v České republice.

O kampani Anny K ‘Chceš žít jako já?’

Vzdělávací kampaň Anny K o rakovině prsu, její prevenci a léčbě. Podle zástupců kampaně je alarmující nárůst mladých žen, které tato nemoc postihla. Za posledních třicet let vzrostl v Česku výskyt rakoviny prsu u žen přibližně o 120 procent. Je to nejvíc ze všech zhoubných nádorů.

„Chtěla bych, aby tahle kampaň oslovila všechny ženy a je mým velkým přáním, aby šly a nechaly se vyšetřit. Nejlépe hned a pak pravidelně! Aby nečekaly, až je na vyšetření někdo pošle. Je to můj osobní vzkaz a taky životní zkušenost, která je varováním. Zabere to pár minut a ta krátká chvíle, kterou si věnujete, Vám může zachránit život!“ V rámci kampaně důrazně apeluje na ženy Anna K. Českou zpěvačku k vytvoření této kampaně motivovala vlastní zkušenost s rakovinou.

 

Reklama