Dobrá zpráva pro fanoušky ska-punku! Příští pondělí vystoupí v Rock Café americká legenda tohoto stylu, skupina Less Than Jake.

 

   Less Than Jake

   18. srpna 2008, 19.30-22.00
   Rock Café
   Národní 20
   Praha 1

   Vstup: 440,- (předprodej: Ticketpro a Ticketportal)


Užijte si syrové energie punku a hybnosti stylu ska! Zajděte si v pondělí do Rock Café na americkou legendu Less Than Jake.

Less Than Jake vznikli v Gainsville v USA někdy na přelomu 80. a 90. let. Jádrem kapely je bubeník Vinnie Fiorello a zpěvák a kytarista Chris Demakes, kteří to spolu táhnou už od střední školy. Basista Rog Manganelli, který je i brilantním kytaristou, dokonale zvládá zběsilé basové linky. Dechovou sekci kapely tvoří trombonista s přezdívkou „Buddy“ a tenorsaxofonista Peter „JR" Wasilewski.

Co můžete od Less Than Jake očekávat? Tvrdost a dravost punku. Less Than Jake se s ničím nepářou a většina písní je ďábelsky rychlá, s pořádně zběsilou rytmikou, které se nevyhýbají ani dechy.

Texty jsou punkovým humorem – jako první zaujme zvláštní způsob odpočítávání začátku skladby: „One, two, one, two, fuck you!" V podobném duchu se nese i zbytek. Less Than Jake zpívají o obyčejných věcech, které komentují svým neopakovatelně vtipným způsobem rozjívených vagabundů. Tématem jsou holky, pitomci, alkohol a jeho působení na lidský organismus, krušný život muzikanta...

Malá ochutnávka:

Info o Less Than Jake můžete najít i na jejich stránkách ZDE!

Půjdete na koncert Less Than Jake? Máte rádi ska-punk?

Reklama