robzoneNedávno jsme vám představili nový robotický vysavač Roomy Gold - profesionála pro perfektní úklid domácnosti s maximálním komfortem. Roomy Gold uklízí sám, je přesný a spolehlivý. Ti, co ho mají, si ho nemohou vynachválit.

Pokud patříte mezi ty, kteří se stále nemohou rozhodnout, zda si robotický vysavač pořídit, mohl by vám pomoci následující článek. Jsou v něm vaše otázky a odpovědi odborníka - technického a produktového specialisty, spolupracujícího s firmou RobZone, pana Hlase.

Je určen pouze na hladké povrchy, ne na koberce?
Robotický vysavač je určen na hladké podlahy a na koberce s krátkým a středním vlasem do výšky cca 18 mm. Antistatický mop je určen pro stírání jemného prachu z hladkých podlah a při čištění koberců je třeba jej odpojit.

Robotický vysavač zní jako zajímavá věc, ale moc se mi nezdá životnost baterií. Na kolik vyjde koupení nové baterie?
Baterie v robotických vysavačích obecně vydrží cca 500 - 700 nabití, což při denním vysávání vystačí na 1,5 - 2 roky úklidu. Pro dosažení této životnosti je zásadní zachovávat pravidla pro zacházení s bateriemi, která jsou popsána v návodu k používání. Nová baterie stojí 1250 Kč, takže jeden hodinový úklid přijde zhruba na 2 Kč.

Mě by zajímala UV desinfekce - jakým způsobem a co hubí
Desinfekce UV-C zářením je vedle chemické desinfekce nejúčinnějším způsobem hubení roztočů, bakterií, virů a spór hub. UV-C záření o vlnové délce 253,7 nanometrů je neviditelné záření obsažené ve slunečním světle, které však lze v daleko větší intenzitě vytvářet i uměle speciálními lampami usazenými v křemíkovém pouzdru.
UV-C, germicidní záření, ničí nukleovou kyselinu mikroorganismů, a tím i jejich DNA. Mikroorganismy se nemohou množit a v okamžiku, kdy se o to pokusí, tak hynou. Dávka UV-C záření, které naše vysavače předají na jednotku plochy v průběhu úklidu, stačí dle výsledků mikrobiologických testů na likvidaci cca 99 % většiny druhů choroboplodných zárodků.

Naučí se ho obsluhovat i dítě?
Pro běžný provoz našich robotických vysavačů stačí doslova stisknout jeden knoflík a pro vyprázdnění nádoby s nečistotami stisknout druhý knoflík a nádobu vysunout a vysypat.

Jak dlouho mu trvá uklidit asi 30 m2?
Doba úklidu záleží, stejně jako při úklidu manuálním, nejen na velikosti plochy, ale také na její zastavěnosti a na typu povrchu. V průměru úklid 30 qm trvá zhruba 30-40 minut.

Musí se provádět pravidelně nějaká údržba?
Pravidelně je vhodné čistit hlavní kartáč od namotaných vlasů, což je, zejména v případě robotů řady ROOMY velice snadné. Stejně jako u ručního vysavače je třeba vysypávat nádobu na odpad a občas vyměnit filtry. Mikrovláknový mop je dobré opláchnout nebo občas vyprat.
Přibližně jednou za rok se vyplatí nechat robota zkontrolovat v odborném servisu, který je vybaven speciálním diagnostickým zařízením.

Jak výrazný je kvalitativní rozdíl v různých typech vysavače Robzone?
Rozdíly ve vysavačích Robzone jsou dány rozsahem výbavy a optimalizací pro různé domácnosti. V domácnostech s převážně hladkými podlahami oceníte především ROOMY GOLD pro jeho unikátní vybavení antistatickým mopem a velkou nádobou, která pojme i chuchvalce prachu. ROBEE Emotion naproti tomu stačí do menších bytů s větším zastoupením koberců, kde tolik nevadí menší nádoba na nečistoty a absence mikrovláknového mopu.

robzone

Myslíte si, že opravdu zvládne vysát krátké psí chlupy, zapíchané do koberce?
Všechny robotické vysavače RobZone procházejí komplexními testy. Testuje se i jejich schopnost poradit si s chuchvalci prachu, se zdraví škodlivým jemným prachem, s roztoči a dalšími mikroorganismy, ale i s dlouhými a krátkými zvířecími chlupy na různých površích včetně různých typů koberců.
Právě kvůli krátkým psím chlupům zapíchaným do koberců, které jsou na úklid velice náročné, se pečlivě věnujeme materiálu, přítlaku a tvaru kartáčů. Dalším důležitým parametrem pro kvalitní sběr chlupů je počet a měnící se směr průjezdů robota nad daným místem. Z testů totiž vyplývá, že na uvolnění krátkých chlupů je potřeba vyvinout značnou sílu a to opakovaně a z různých směrů, aby došlo k jejich uvolnění z kobercových vláken.
Všechny naše vysavače tuto vlastnost mají. Pro větší množství chlupů je nejvhodnější použít vysavače řady ROOMY s velkou nádobou na nečistoty.

Dá se do něj dát nějaká „vonící" náplň, aby provoněl byt, jako to jde do normálního vysavače?
Pro modely robotického vysavače Roomy je možné si zakoupit vonný filtr, který během vysávání provoní celý byt. Cena filtru je 145,- Kč nebo je možné jej zakoupit společně v setu s čističem za zvýhodněnou cenu 198,- Kč. Momentálně je v nabídce vůně Zeleného čaje s mátou.

Myslíte si, že se robotický vysavač „vyplatí" i do malého bytu, např. kolem 40 m2?
Robotický vysavač je úsporou času jak do malého, tak do velkého bytu. S jeho použitím odpadá každodenní rutina a po čase si většina našich zákazníků již nedokáže představit fungování bez robota. Další a neopomenutelnou výhodou je zdravotní aspekt. Během běžného vysávání dochází k víření jemného prachu, který je pro organismus nejvíce škodlivý a člověka, který vysává tak nejvíce zasáhne. Proto je zcela ideální při úklidu vůbec v bytě nebýt.

Viděla jsem kdysi robotický vysavač jiného typu a zdál se mi dost hlučný. Nechtěla bych být v místnosti, kde se vysává. Jak je to tady s hlučností?
Hlučnost robotických vysavačů RobZone se pohybuje od 60 do 68 dB. Což je v porovnání s běžným vysavačem skutečně velmi tichý provoz.

Hezký den, zajímalo by mě, jak funguje robotický vysavač, když mám doma koberce s různě vysokým vlasem. Přejede bez problémů? Děkuji za odpověď
S úklidem koberců to bohužel není zcela jednoznačné. Na trhu se nabízí tak obrovská škála materiálů a kombinací délky i hustoty vlasu, že není možné jednoznačné říct, že robotický vysavač uklidí všechny typy koberců nebo které konkrétně ano či ne. I když jsme řadu koberců testovali, určitě se občas objeví takový, který vysavač nezvládne. Z praxe mohu uvést, že koberce do délky vlasů 10 -18 mm jsou vhodné. Pokud máte koberce různé, určitě doporučuji nejprve samostatně vyzkoušet, aby při úklidu některý z nich nezpůsobil přerušení programu. Model Robee Emotion je pro úklid koberců nejvhodnější.

Mám dvě otázky, váš robotický vysavač mne zaujal. Jakou s ním máte zkušenost - zajede bez problémů i pod skříňky? Máme doma setra, který má delší chlupy. Může vysavač ty chlupy nějak zpracovat nebo se chlupy nabalí a já je budu muset stále odstraňovat? Bojím se, aby se když nebudu doma nezahltil.
Robotické vysavače zajedou na všechna nepřístupná místa, kam se vejdou, proto doporučuji určitě před nákupem oměřit velikost robota a porovnat s vašimi skříňkami.
Pokud máte doma psa, je třeba počítat s častější údržbou vysavače než při běžném užívání. Model Roomy Gold má pro takový případ velkokapacitní koš, který pojme i dlouhé psí chlupy a model Robee Emotion má zase velmi snadné čištění. Záleží, který z modelů by vás více zaujal. I když je údržba nezbytná, máme mnoho spokojených zákazníků, kteří si právě pro tento účel robotický vysavač pořizovali.

Dobrý den, děláte nějaké předváděcí akce, jak vysavač funguje? Popřípadě kdy a kde.
Předváděcí akce bývají během roku v nákupních centrech po celé ČR a upoutávku najdete vždy na našich webových stránkách www.robzone.cz. Současně je možné si domluvit osobní předvedení s našimi produktovými specialistkami na tel. 777 777 865-6 nebo 608 611 307.

robzoneZaujala mě funkce robotického vysavače - že desinfikuje podlahu. Mám malé lezoucí dítě, které vše strká do pusy, ráda bych si vysavač pořídila. Můžete to nějak specifikovat? Desinfikuje jen omyvatelné plochy nebo i koberce?
Desinfekce UV-C zářením je vedle chemické desinfekce nejúčinnějším způsobem hubení roztočů, bakterií, virů a spór hub. Ve srovnání s chemickou desinfekcí je velikou výhodou UV-C záření jeho schopnost desinfikovat koberce a textilní materiály.
Další výhodou našich vysavačů je schopnost vícečetného průjezdu nad každým uklízeným místem. Dochází při něm k postupnému uvolňování nečistot včetně mikroorganismů z hlubších vrstev mezi vlákny koberců, mikroorganismy se dostávají na povrch, tam jsou při dalších průjezdech následně zničeny UV-C zářením a nasáty to odpadní nádoby.

Slyšela jsem od kamarádky, že některé vysavače umí i vytírat podlahu. Umí to i vaše vysavače? Mám doma plovoucí podlahy, které stále vysávám a vytírám.
Robotický vysavač Roomy Gold má ve výbavě antistatický mop pro stírání prachu a nečistot z hladkých podlah. Nejedná se tedy o klasické mokré vytírání, ale při pravidelném používání mikrovláknového mopu není mokrý úklid podlahy již nutný tak často. Tento způsob je velmi vhodný pro laminátové a dřevěné podlahy, kterým právě časté mokré čištění nesvědčí.

Dobrý den, mám byt 78m2, tři pokoje, u každého pokoje je práh. Musela bych vysavač přenášet nebo by mohl práh přejet? Ty prahy jsou asi 2 cm. Jde mi o to, že bych chtěla, aby vysával když nejsem doma.
Robotické vysavače zvládnou přejet bez problému přechodové lišty a moderní prahy do výšky cca 15 mm. Starší typy dřevěných prahů robot identifikuje již jako překážku a nepřejede jej. Tento fakt bych ovšem nebral jako problém, ale jako způsob preciznějšího úklidu. Mnozí klienti totiž dávají přednost úklidu jednotlivých místností samostatně před úklidem velkých propojených prostor, neboť tak vysavač vysaje mnohem lépe.

Hezký den, jak si vysavač poradí s překážkami - máme doma jídelnu spojenou s obývákem a pod židlemi bývá nejvíce drobků. Máme šest židlí. Zajede tam bez problémů? Obkrouží všechny židle? Jak blízko k nějakému předmětu nebo skříňce podlahu vysaje? Úplně k hraně? Děkuji
Zmíněná situace je zcela běžná a naše vysavače jsou na tento úkol připraveny. Stůl a u něj šest židlí představují celkem 28 překážek, které vysavač pečlivě obkrouží díky datům ze speciálního senzoru na pravé straně. Díky tomu je pod stolem opravdu důkladně uklizeno. Obecně doporučujeme židle jen trochu odsunout, protože úklid je rychlejší, když vysavač může mezi překážkami projíždět.

Zajímá mě, jak blízko vysaje podlahu vzhledem ke stojícím skříňkám. Na stránkách píšete, že je to v těsné blízkosti, je to opravdu tak?
Senzory měřící vzdálenost od překážek jsou nastaveny na udržování vzdálenosti, která zaručuje, aby boční kartáč s určitou rezervou dosáhl až k překážce. Vzhledem k tomu, že se jedná o senzory pracující na základě infračerveného záření, určitý vliv na přesnost měření může mít barva a drsnost povrchu, od kterého se vzdálenost odměřuje. Může se tedy stát, že robot bude kolem skříňky natřené např. matnou černou barvou uklízet o centimetr blíže než kolem skříňky bílé a lesklé.

Reklama