Americký herec Robin Williams se zotavil ze svých problémů se srdcem, které ho sužovaly poslední dva měsíce. Hodlá se co nejdříve vrátit k práci a dokončit přerušené hudebně-divadelní turné, uvedla v úterý agentura Reuters.

Jeho srdce je v pořádku a jeho funkce jsou plně zachovány, takže pracuje bez jakéhokoli omezení," uvedl v oficiálním prohlášení Marc Gillinov, srdeční specialista Clevelandské kliniky. Při operaci byla Robinu Williamsovi vyměněna aortální chlopeň a odstraněna nedomykavost mitrální chlopně. Rovněž mu byl stabilizován nepravidelný srdeční tep.

Lékaři však nabádají herce k opatrnosti, protože jeho starší bratr, Robert Todd Williams, před dvěma lety zemřel po operaci srdce na pooperační potíže.

Sedmapadesátiletý držitel Oscara a jeden z nejlepších komiků v Hollywoodu je známý svou schopností hrát přímo na kameru a výborně improvizovat. Na turné exceloval v komedii Weapons of Self-Destruction.

První zdravotní potíže cítil Williams na Floridě a po opakujících se problémech se srdcem nejdříve 4. března přerušil turné a nechal se vyšetřit na univerzitě v Miami. Bylo mu doporučeno zůstat týden v klidu. Později byl hospitalizován na Clevelandské klinice v Ohiu a 13. března se podrobil menšímu operačnímu zákroku. Přiznal, že z důvodu velkého počtu vystoupení oddaloval předpokládaný lékařský zákrok.

Média spekulovala o tom, že turné bude zrušeno. Mám další úžasný materiál pro své turné a už se nemohu dočkat, až se zase vrátím na pódium," vyvrátil obavy ze zrušeného turné Williams. Myslím, že dalším krokem tohoto turné bude Weapon of Self-Destruction and Reconstruction (Zbraň sebezničení a obnovení)," přidal herec slovní hříčku týkající se názvu jeho divadelní šňůry.

Robin Williams ztvárnil bezpočet hereckých rolí, ale úspěšně si vede i na hudební scéně. Ve světě stříbrného plátna se do povědomí diváků zapsal především snímkem Dobrý Will Hunting, za který získal svého zatím jediného Oscara. Velký úspěch měl také v rodinném sci-fi seriálu Mork a Mindy, za který si odnesl Zlatý Glóbus (1978. Jeho hudební ambice dokazují alba Reality... What a Concept (1980), A Night At The Met (1988 a Robin Williams - Live 2002 (2003), oceněná prestižní cenou Grammy.

Reklama