Sluníčko už zapadlo a je tu další knižní tip. Jeho autorkou je čtenářka Kůzle, která své nejlepší kamarádce doporučuje hned několik knížek. Podle toho, na co by zrovna měla náladu...

Nespornou výhodou editace z pustiny a tedy z tepla domova je, že člověk nehoní žádné dopravní spojení a když si to dobře naplánuje (jako já), tak může u editování sedět klíďo píďo do noci. V práci bych takhle neseděl, to bych se těšil domů, ale když už doma jsem, tak proč si to dnes neužít!

Tady další z knižních tipů, tentokrát od Kůzlete...

Knihy

Ahoj Kubo z „pustiny“ i všechny čtenářky a nečtenářky 

Pokud nemám v ruce háček či jehlice, určitě v nich třímám knížku. Miluji čtení už od dob, co jsem začala rozum brát. Samozřejmě s věkem se žánry měnily. Začínala jsem na pohádkách, prošla přes Osadu havranů, Rychlé šípy a Vinetua, v pubertě se mnou mávaly Pusinky od Stanislava Rudolfa, tajně jsem je hltala pod peřinou a červenala se u lehkého erotična, pro mne v té době velkého neznámého.

Později jsem nejčastěji sáhla po knihách ze starého Egypta. Fascinovala mne doba faraónů, otroků, tajemných hrobek plných kouzel. Kdyby někdo zvládnul vymyslet stroj času, určitě bych se tam vypravila.

Většinou si knížky půjčuji v knihovně, pouze některé autory musím mít doma, protože se k nim ráda vracím. K těm patří zejména Willbur Smith, Zdena Vrubová, Martina Cole a Felix Háj s jeho Kájou Maříkem.

Knížek, které bych doporučila své nejlepší kamarádce je opravdu strašná spousta. Asi by záleželo na tom, jakou by měla náladu.

Pokud by se chtěla bavit a smát, potom jednoznačně vede Robin od Zdeny Frýbové. Lumpárny, které zmiňovaný foxteriér provádí svým páníčkům by jí spolehlivě rozesmály.

V případě, že by chtěla tajemno, romantiku, potom by vedla Řeka bohů od autora Willbur Smith. Vyprávění otroka Taity o lásce královny Lostris a pána Tanuse, kterým osud připravuje různé nástrahy, je nesmírně čtivé. Škoda jen, že další díly této ságy jsou už moc přeplácané, zkrátka první díl vede.

A poslední doporučenou knížkou by byl Školák Kája Mařík od Felixe Háje. Vyprávění o klučinovi z hájovny, který se nejen ke svým rodičům choval uctivě, s láskou, krásně hrál na klavír a zpíval určitě pohladí každé srdíčko.

A vlastně včera jsem byla u nejlepší kamarádky, tak jsem jí říkala o knížce, kterou tady někdo probíral v diskuzi – 50 odstínů šedi a 50 odstínů temnoty. Zkusila jsem juknout na net a našla jsem obě na ulozto.cz, stáhla si je a během týdne stihla v práci přečíst a řeknu Vám, že jsem se modlila ať se u toho nečervenám  Knížky se čtou jedním dechem a jsem strašně zvědavá jak to všechno skončí. Už je mám i objednané na doma, abych si je v klidu přečetla ještě jednou. I když je mi jasné, že mi je napřed zabaví mamina a potom i ta kamarádka.

Mějte hezký den s knížkou i bez ní

Zdraví, Kůzle

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8.2.2013: Jakou knihu byste právě teď doporučila své kamarádce?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V podvečer se dozvíte, který z příspěvků jsem odměnil zajímavou knihou Léky smutných od Pavla Gottharda (vydalo nakladatelství Host).

Leky

Reklama