robin

Pokud alespoň koutkem oka občas zahlédnete televizi, jistě jste si všimli nové hudební soutěže Robin Hood - Cesta ke slávě. Jde o nový muzikál z pera Gábiny Osvaldové a klaviatury Ondřeje Soukupa, který uvede divadlo Kalich. Dvě hlavní role v tomhle muzikálu, tedy Robina a Marianu, přitom ztvární výherci soutěže, která poběží na obrazovce TV Prima.

Televize slibuje nový formát, odlišný od již zavedených pěveckých soutěží typu SupeStar. Proč? Vítězové nezískají peněžitou odměnu, ale práci - angažmá v muzikále, stanou se tedy členy souboru divadla Kalich, které si své kolegy chce dobře prověřit.

Lákavá nabídka? Pro trochu umělecky zaměřeného jedince rozhodně... Jenže přihlásit se, to chce řádnou dávku odvahy. Podle informací z TV Prima bylo koncem roku ´09 přihlášeno přes tisíc zájemců.

Jak jste na tom vy? Zpíváte? A nemáte odvahu se svým talentem vyjít na veřejnost? Nebojte se, my to vyzkoušíme za vás, abychom vám popsali pocity účastníka takové soutěže přímo z první ruky!

Žena-in v Robinu Hoodovi

Do Robina Hooda jsme vyslali dva členy redakce. Korektorku Kláru Milošovou a mě - za to, že jsem s nápadem na tuhle reportáž přišel. Jaké jsou naše první pocity po odeslání přihlášky?

Klára MilošováKlára

Do Robina Hooda jsem se přihlásila proto, že to mému drahému kolegovi z redakce, Kubovi, přišlo jako „úplně skvělý“ nápad, a ukecával mě s takovým nadšením, že mu téměř nešlo odolat. Vybral si pro přesvědčování náš redakční vánoční večírek a podle si počkal, až budu mít hladinku a budu „povolnější" (ti zlovolní muži!). Doteď si stojím za tím, že jasné ANO jsem neřekla, ale Kubík mezitím zlanařil i naše šéfstvo, kterému to zřejmě rovněž přišlo jako „úplně skvělý“ nápad, a prostě mi nezbylo nic jiného než tu zpropadenou přihlášku vyplnit. Děj se vůle páně.

Jakub KočíJakub

Vyplnit přihlášku ještě docela šlo, ale ťuknout na to tlačítko ODESLAT - to chtělo chvíli přemýšlení. Pak to ale z člověka spadne. Navíc jsme na to dva - tedy, pokud Klárka ještě necouvne, to hned jednomu zvedne sebevědomí.

Přihlášky jsou tedy odeslány. Produkce si vyhradila právo zájemce vytřídit už podle přihlášek, a proto posílá zpět pozvánku na první kolo konkurzu, konající se 24. a 25. ledna, jen vybraným zájemcům.

Sítem jsme prošli oba, ale Klárčiny rozpaky jsou veliké. Rozhodla se, že nechá o své účasti v soutěži hlasovat. Je to tedy na vás, čtenářky a čtenáři magazínu, já bych tam Klárku viděl rád, protože ve dvou se to lépe táhne...

Chtěli jste se někdy přihlásit do podobné soutěže? Našli jste, nebo nenašli odvahu?

Reklama