robin

Tuto sobotu proběhl 1. casting na obsazení dvou hlavních rolí nového muzikálu Robin Hood - Cesta ke slávě. Muzikál napsali Gábina Osvaldová s Ondřejem Soukupem a na celém projektu spolupracuje TV Prim a Divadlo Kalich.

Protože jsem se už dříve chtěl účastnit různých pěveckých show a věřím, že i mezi vámi jsou takové a tací, kteří ve skrytu duše po něčem takovém touží, sebral jsem všechnu odvahu a na casting se přihlásil. Vlastně jsme se z redakce přihlásili dva (což byla silná morální podpora), ale Klára to nakonec v den castingu vzdala. Myslím, že udělala chybu, protože zkušenost to byla ohromně zajímavá.

O strachu

Ano, měl jsem samozřejmě strach. Bál jsem se, co řekne na můj výkon porota, jestli se mi nebudou ostatní účastníci smát... ale strach ze mě spadl hned při vstupu do divadla, ve kterém se casting konal. Všichni ostatní účastníci byli docela normální lidé z masa a kostí stejně jako já. A jak tedy casting probíhal?

1. Fronta

Casting se konal v pražském divadle Palace. Ačkoli jsem na místo dorazil včas, bylo zde už poměrně dost lidí, tak jsem v pasáži divadla asi půl až tři čtvrtě hodinky čekal, než nás vpustí dovnitř - pro málo prostoru v divadle pouštěli účastníky ve skupinách po dvaceti a dovnitř nemohl žádný doprovod. Dostal jsem se dovnitř se čtvrtou nebo pátou skupinkou.

2. Registrace

Evidence musí být. Hned u vstupu se odevzdávaly smlouvy a účastníkům bylo přiřazováno číslo - vyfasoval jsem tedy samolepku ROBIN 12 a šel dál k šatně - tam si odložil svršky, načež jsem pokračoval za hosteskou, která celou skupinu odvedla do útrob divadla, kde nám podala základní instrukce: „Támhle jsou toalety a támhle se převlečte do cvičebního a počkejte, až přijdou tanečnice, které vás naučí sestavu.“

3. Taneček

To, že jako první budeme tančit, a ne zpívat, překvapilo hodně účastníků. Jana Kocová, tisková mluvčí TV Prima, mi k tomu řekla: „Je to běžná praxe - a to i ve světě. Vybavme si například muzikál Chorus Line. Tvůrci potřebují vidět na úvod to, jak si jednotliví adepti vedou na jevišti, co se právě pohybu týká.“
No, převlékl jsem se a začal se věnovat nácviku pohybů, které nám přišly ukázat uvaděčkou avizované tanečnice. Nebylo to nic lehkého, ale ani těžkého - každopádně fyzická aktivita měla za následek, že ze mě spadla poslední tréma. Když nás tanečnice naučily pohyby, dostali jsme volno k individuálnímu nacvičování. Tanečnice se šly věnovat další skupině účastníků. Místa k tancování bylo skutečně málo, takže člověk občas přemýšlel, jestli tahle ruka či noha je jeho, ale nacvičit se to dalo.

4. Osudový okamžik

robin hood - porota

„Robinové a Mariany od desítky do patnáctky se připraví na scénu,“ začala vyvolávat další uvaděčka. A tak jsme šli. V divadle byla tma, osvětlená byla jen porota, která sídlila ve středu prostřední řady. Dva „Kojakové" Ondřej Soukup a Michal Kocourek, Gábina Osvaldová a rejža Ján Durovčík - hezká sestava. Pocit stát jim tváří v tvář byl překvapivě uvolněný. Někde ve tmě jsem tušil i další přihlížející, kteří mě ale absolutně nemohli vyvést z míry. Abych zaujal, vzal jsem si své oblíbené tričko s dráčkem a stoupl si hnedle na forbínu - to asi byla trochu chyba, protože jsem skutečně zaujal a byl (ještě s Robinem 15) prvním vyřazeným v naší skupince. Za námi ještě přiklusal Robin 11, všichni ostatní prošli...

Co dodat

Jak mi řekla Jana Kocová, zpívat budou až postupující z prvního kola castingu, kterých mají být asi dvě stovky. Kdybyste se mě zeptali, jestli jsem byl zklamaný, odpovím, že nebyl. Byla to zajímavá a užitečná zkušenost. Zjistil jsem, jak to na takových konkurzech chodí, a také to, že je zbytečné stresovat se - porotci byli velice slušní a sympatičtí. Navíc mě uklidňuje i fakt, že na casting dorazilo okolo tisíce lidí a do druhého kola se probojovalo jen 200, je tedy asi osm set účastníků, kteří si mohou říkat, že zrovna oni byli ti dvě stě první, kterým to prostě o fousek uniklo.

Jak měl tanec vypadat?

Rozhodl jsem se, že vám nahraji video, abyste si sami mohli vyzkoušet, jak takový castingový tanec vypadá...

(A ještě dodám, že po otočce mělo být dramatické přikrčení a při rozpažování pohled za levou rukou. Na obojí jsem při natáčení videa trochu zapomněl.)

Kam dál?

Reklama