image.png
Foto: FTV Prima

Televize Prima navazuje na své úspěšné formáty a 2. září přinese divákům dvanáctidílný romantický příběh se šťastným koncem Eliška a Damián. Seriál je plný nádherných exteriérů, kostýmů a skvělého hereckého obsazení. Eliška a Damián zaručuje milostný příběh, humor i lehkou záhadu. Diváci budou mít možnost sledovat velkou lásku, která překonává staletí. V hlavních rolích se objeví Emma Smetana jako Eliška a Robert Urban jako Damián, který se rozpovídal o seriálu, ale i své nejoblíbenější pohádce

Roberte, natáčíte nový seriál Eliška a Damián. Jaká je vaše role a jakou má úlohu?
Já hraji šlechtice, prince, a to skýtá spoustu příležitostí vzít díky mé postavě diváky do šlechtických budoárů a prostředí. Takže v tomhle to je určitě zajímavé. A samozřejmě je to příběh o velké lásce. Takže budou Damiána potkávat hezké ženy, respektive jedna z nich, Emma Smetana, tak na to se moc těším.

Máte dokonalý kostým, jak se vám v něm pohybuje?
Je to prostě originál, je to z Barrandova, z fundusu, takže máme na sobě krásné filmové kostýmy, za to jsem moc rád. Navzdory tomu se v tom hýbe hezky, kostymérky mi povolily švy, je to dobrý.

Vaše postava nosí krásný účes, vlny. Jak se vám to líbí?
To je nasazovací paruka. Máme skvělou maskérku Janu Radilovou a plno dalších pomocníků. Všichni jsou úplně skvělí. Pro seriál je to rozhodně výhra. Já s nimi mám jen ty nejlepší zkušenosti. My jsme se již před deseti lety potkali na jednom krásném historickém projektu a teď se znovu po několika letech potkáváme opět na historickém projektu.

64d0c7d9862cbblobid0.jpg
Foto: FTV Prima

Dokázal byste si představit žít v té době?
Já jsem si hrozně přál hrát v dobovce. Mám rád období Casanovy, Itálie, rokoko. Bavilo mě na to vždy koukat v televizi, číst si o tom. Nevím, jestli úplně žít, protože v té době to taky nebyl úplně jednoduchý život. Hlavně nebyly sprchy, to já bych asi nepřežil. Já se sprchuji minimálně dvakrát denně. Oni se koupali jednou za týden, to byl, mám pocit, svátek. Takže si myslím, že to nebyla úplně voňavá doba. Takže asi ne.

Jaká je vaše nejoblíbenější pohádka?
Napadla mě animovaná, ne česká, Tarzan. Ale když se budeme bavit o těch českých, tak mám rád Tři oříšky pro Popelku. Nesmrtelná Libuška Šafránková.

Dobový projekt televize Prima ještě neměla. Očekáváte i vy od toho, že nabídnete tímto seriálem něco, co diváci ještě neviděli?
Doufám, že ano, ale na jednu stranu od toho nechci mít nějaká velká očekávání, aby to člověk nezakřikl nebo aby se nezalekl, vždy se budu snažit k těm věcem přistupovat jako k jiné práci, s tím největším vědomím a svědomím. Já bych si hrozně přál, aby to dopadlo dobře, uděláme pro to maximum. Ty přípravy navíc jsou jako na film, tzn. co se týče kostýmů, garderoby, vlásenek, tak máme velké přípravy. Bude to dělat skvělá Jana Radilová, na to se hrozně těším, jelikož jak jsem zmínil První republiku, tak my jsme se tam potkali deset let zpět a hrozně rád na to vzpomínám. Takže potkat se na tomhle projektu s takovými lidmi, to je prostě skvělý, moc se na to těším a myslím si, že vizuálně se diváci mají fakt na co těšit. Ale právě to je velké očekávání, tak snad nic nezakřikneme a bude se to divákům líbit, protože oni jsou vždy nejdůležitější.

Přece jen to bude jiná doba, takže jiné zvyky. Budete tam jezdit na koni, budete šermovat, do toho nějaká paruka... Jste typ, co zkouší rád nové aktivity, nebo jste spíš ten opatrný, co se o sebe bojí?
Opatrný na sebe nejsem, to hlavně není vůbec výhodný a člověk pak nepřekonává svoje limity. Já překonávám svoje limity hrozně rád. Na konzervatoři jsme měli jízdu na koni a šerm, takže tyhle věci mi nejsou cizí, navíc ještě když jsem byl v Ostravě na angažmá, tak jsem hrál ve Velmi nebezpečných známostech, kde jsem hrál rytíře, který šermoval. Takže opráším nějaké znalosti. A jízda na koni? Já jsem jezdil. Takže tohle je svátek pro herce si to vše vyzkoušet znova před kamerou.

64d0c69333ff7image.png
Foto: FTV Prima

Je nějaká aktivita, kterou jste ještě nezkusil a je ve scénáři?
Asi jsem se v civilu nepral, a měl bych dostat na budku. Tak uvidíme, jak to tady půjde.

Robert Urban má kolem sebe plno obdivovatelek napříč věkem. Je aktuálně bez přítelkyně, takže mají dokonce i možnost ho zaujmout. Jedna fanynka se v internetové diskuzi vyjádřila: „Robert je neuvěřitelně pohledný muž. Kdybych u něj měla šanci, nebránila bych se jeho společnosti. V paruce se mi teda moc nelíbí, ale tu naštěstí může sundat”.

Zdroj: Tisková konference FTV Prima, Robert Urban

Reklama