Frontman kapely Wanastowi Vjecy dnes slaví své 48. narozeniny. Zpěvák, skladatel, textař, kytarista a zakladatel nejen WV, ale i kapely Lucie svůj den pravděpodobně oslaví ve zkušebně, kde právě s WV nacvičují novinky na novou desku.

„Ahoj lidi, zdravíme vás ze zkušebny W.V. z matičky stověžaté. Pracujeme na novým albu. Máme nazkoušeno zatím sedm kousků. Takhle se nějak jmenujou: Diwoký dny, Já wím, Lowím hada pilou, Mám rád, Moje lásko, Popelka a Tři minuty po půlnoci. Čau Robert,“ napsal Kodym před pár dny na kapelní Facebook. Jeho fanoušci se tak mají na co těšit.

Kodym kapely Wanastowi Vjecy i Lucii založil roku 1988 a dlouhá léta mezi nimi v podstatě přebíhal. Fanouškům tak dal na dlouhá léta námět k vášnivým diskuzím, která ze skupin je lepší. K rozpadu Lucie v roce 2003 se později přidává i rozchod WV a Kodym se stahuje do pozadí. Spekulovalo se o jeho drogové závislosti. V roce 2010 hlásí Wanastowky comeback, o dva roky později se přidává i Lucie. V současnosti obě kapely s přestávkami víceméně fungují, Robert Kodym mimo kapelu tráví veškerý svůj čas na svém zámku Bečváry, kde s manželkou Zuzanou vychovává dceru Amélii Annu.

Připomeňme si 3 skladby, kterými si Robert Kodym podmaňoval fanynky:

Sbírka zvadlých růží
Nestárnoucí balada, která dodnes dostává do kolen fanynky i fanoušky. Psal se rok 1992 a štíhlý rocker Robert Kodym se zelenýma očima a dlouhými vlasy, které by mu leckterá dívka mohla závidět, byl idolem zástupů žen, které v zástupech proudily na koncerty Wanastowejch Vjecý.

 

Panic
V kapele Lucie na postu frontmana úřadoval David Koller, a tak se Kodym ke zpěvu dostal zřídkakdy. A když už, stálo to za to. Skladbu Panic si v roce 1998 zpíval skoro každý, a stala se taky vedle Medvídka nejdiskutovanější písní alba Větší než malé množství lásky.

 

Otevřená zlomenina srdečního svalu
Deska Torpédo se dočkala vydání a fanoušci dostali příslib návratu WV. Ten se tak úplně nekonal, s novou deskou přišla kapela až po dalších pěti letech, kdy vydala desku letíme na Wenuši. K ní však dodnes nenatočila žádný videoklip.

 

Máte radši Wanastowi Vjecy nebo Lucii? A která písnička se vám líbí nejvíc?

Reklama