robbie-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Robbie Williams se narodil 13. února 1974 jako Robert Peter Williams. Jeho rodné čtvrtmilionové město Stoke-on-Trent leží v anglickém hrabství Staffordshire. Robbieho rodiče – stand-up komik Peter „Parp“ Conway a matka Janet se rozvedli krátce po jeho narození. Zpěvák poté společně se svojí sestrou Sally vyrůstal s matkou.

V roce 1990 se šestnáctiletý Robbie Williams stává nejmladším členem britského boy bandu Take That. Stalo se tak poté, co jeho matka viděla inzerát hledající členy pro nově vznikající chlapeckou skupinu. Robbie se setkal s Markem Ownem a následně také s manažerem skupiny Nigelem Martin-Smithem, který ho do skupiny přijal.

Robbie Williams měl však během působení ve skupině neustálé spory s manažerem Martinem-Smithem, především ohledně přísných pravidel, která byla pro skupinu nastavena. Robbie tak začal nacházet útěchu v alkoholu a začal experimentovat s kokainem.

Skupinu opustil v roce 1995 a vydal se na dráhu sólo zpěváka. Stal se jedním z nejúspěšnějších zpěváků v anglické historii. Prodal více alb a obdržel více ocenění BRIT Awards než kterýkoliv Brit v historii. Hit Angels se na hudební scénu dostal roku 1997. Od té doby zpěvák vydal mnoho alb, včetně výběrovky Greatest Hits. Na kontě má i několik hudebních cen MTV. Ve své době byl nazýván „novým králem popu“. Mezi jeho největší hity patří skladby jako „Supreme”, „Feel”, „Rock DJ” nebo „She’s The one”.

Díky své tvorbě se dočkal i zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. V roce 2006 prodal na své turné 1,6 milionů lístků za jediný den. 

Dnes je  Robbie Williams otcem čtyř dětí a stále koncertuje. Důkazem je jeho novoroční galakoncert v Dubaji. 

Zdroje: Profimedia, Instagram Robbie Williams, Wikipedie, Web Osobnosti