rizoto s lososem a sušenými rajčaty

„Děti, na večeři bude rizoto.“
„Fůůůůj rizoto,“
ozvalo se dvouhlasně od našich malých ratolestí. Doma jsem rizoto zatím nedělala. Jediné rizoto, které znali bylo ze školní jídelny. Výzva! Přesvědčím je, že rizoto je pochoutka.

Myslíte, že se to podařilo? Ano! Vrátily se mi vylízané talíře...

Do rizota jsem vysypala celé půlkilové balení rýže Arborio, takže jsme se najedli čtyři dospělí, dvě děti a ještě nám zůstal oběd do práce.

Suroviny

500 g rýže Arborio
1 cibule (nebo 2 šalotky)
2 stroužky česneku
2 dcl bílého vína
masový vývar, já jsem použila hovězí
asi 1 dcl smetany
kousek másla
parmezán
tymián

losos nakrájený na kousky
sklenička sušených rajčat

Postup

Šalotku nebo cibuli si nakrájíme nadrobno, stejně tak i česnek. Ve větší, hlubší pánvi, rozpustíme kousek másla a na něm cibuli s česnekem a lístky tymiánu osmahneme. Ne dozlatova, jen pěkně „zesklovatět“. Přidáme rýži a opékáme asi jednu minutu.

Do pánvičky přilijeme víno, ztlumíme teplotu a mícháme, dokud se všechno víno nevyvaří. Potom přidáváme asi po dvou naběračkách horký masový vývar. Občas promíchneme a další vývar přidáme zase až je většina vývaru nasáklá do rýže.

Takto pokračujeme až dokud není rýže uvařená. Od prvního podlití vývarem by to mělo trvat asi 20 minut. Vypneme sporák a už bez vaření přidáme smetanu, kousek másla a nastrouhaný parmezán. Dochutíme solí a pepřem. Promícháme a podáváme.

Já jsem rizoto doplnila o kousky lososa, které jsem jen lehce osmahla, se solí, pepřem a sušenými rajčaty.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama