Jak jsem slíbil, milé dámy,

předkládám první večeři i s časovou náročností. Je to vlastně večeře středeční a dezert je z úterní večeře. Protože chceme dát ještě 2 dny možnost tipovat, trochu jsem to zamíchal.

Rizoto Nasi Goreng:

Rýže ve varném sáčku,

Grilované kuře (nechali jme si část kuřete, které bylo v pondělí – vlastně bude :o) nějak se zamotávám ) Zelenina Bonduelle – Mexico, 1x vejce, kari koření

Na pánev nalijte trochu šťávy z kuřete, přihoďte na kousky nakrájené kuřecí maso a přidejte přiměřeně nakládané zeleniny. Posypte kari kořením (pokud máte malé děti, tak jen opatrně – je lehce pálivé – nebo použijte kurkumu!), lehce podlijte vodou a nechte přejít varem. Vše zamíchejte do přiměřeného množství vařené rýže. Podle původního receptu se na povrch rizota kladou kousky vaječné omelety. Není to nutné ani zdravé… Během vaření rýže jsem vyrobil pudink s jahodami a šlehačkou.

Vitana vyrábí puding, který stačí rozmíchat v horké vodě. Do skleničky jsem vložil dětské piškoty, zalil šťávou z jahodového kompotu, zalil čokoládovým pudingem, přidal jahody, zalil vanilkovým pudingem a ozdobil. Jídlo jsem se neodvážil testovat na zvířatech, tak jsem použil členy vlastní rodiny. :o) Nikdo neprotestoval – to je vzácné – tak pokud dožijí rána, je to OK.

Doba přípravy byla 19 minut přesně!

Pro tipující upřesnění: Rýže jsem navařil i na další jídlo v jídelníčku a použil jsem část kuřete z pondělí.

Fotografie pouze dokumentují to, že si nic nevymýšlím, ale opravdu vařím. Na kvalitu nehleďte... jsem ještě horší fotograf než kuchař. :o) Hezký den..

F@un