62fe2c989b02aobrazek.jpg

Proč si pojistit svoje dítě

Žádné pojištění samozřejmě nezabrání dítěti, aby si zlomilo zápěstí, ani mu nezvýší imunitu. Pomůže vám ale finančně zvládnout situace, kdy kvůli různým zdravotním lapáliím dítěte zmeškáte práci, ve vážnějších situacích pak i třeba při nákupu speciálních pomůcek. Jak si pojištění sjednat, aby bylo maximálně efektivní a poskytlo vám dostatečnou ochranu?

Náhrada za ošetřování dítěte

Určitě se vám někdy stane, že dítě onemocní a vy s ním budete potřebovat zůstat doma. Při správném pojištění vám za ošetřování dítěte do deseti let náleží ošetřovné až za 9 dní, pro samoživitele dokonce až za 16 dní do 16 let věku dítěte. Ošetřovné vám pomůžete zalepit v rozpočtu díru, která by vznikla snížením vaší výplaty o zmeškané dny.

62fe2cab544c4obrazek.jpg
Do školky ho nepustí a doma sám být nemůže. Ošetřovné vám pomůže, když je potřeba zůstat u dítěte.

Doprovod při hospitalizaci dítěte

Náhrada za dobu, kterou provázíte dítě v nemocnici, je z veřejného pojištění hrazená obvykle jen do šesti let věku. Pokud už váš potomek povyrostl, rozhodně se bude hodit i pojištění pro hospitalizaci dítěte s výplatou denní dávky.

62fe2cbcbd732obrazek.jpg
Když chcete dítě při léčbě uklidnit a třeba rozesmát, často vynecháte nějaký ten pracovní den.

Drobné i vážnější úrazy a trvalé následky

Pojištění drobných úrazů s výplatou denní náhrady patří k těm často sjednávaným. Určitě byste ale neměla zapomenout ani na vážnější úrazy, kde denní dávka často nestačí – třeba když je potřeba vybudovat bezbariérový přístup do bytu. Doporučujeme proto pojištění trvalých následků úrazu, případně pojištění tělesného poškození způsobeného úrazem.

Invalidita a závislost dítěte na pomoci

I když na to nechcete ani pomyslet, vaše pojištění by na to myslet mělo. Pokud se dítě zraní příliš vážně, případně i vlivem jiných událostí nebude schopné se o sebe postarat, budete potřebovat větší pomoc. K tomu slouží pojištění invalidity, případně i pojištění závislosti na péči. To přichází na řadu, pokud dítě není schopné zvládnout některé základní činnosti, jako je starost o osobní hygienu, stravování nebo obouvání.

62fe2cd0528cbobrazek.jpg
Vážnější úrazy s sebou nesou i více nákladů, třeba na bezbariérový přístup do bytu.

Když dítě dlouho marodí

Dítě pojistěte i pro případ vážných nemocí a dejte si pozor na výluky, které většina pojišťoven pro konkrétní diagnózy má. Vyberte takové pojištění, kde ochrana bude co nejširší.

62fe2ce3bd659obrazek.jpg
Čím větší nemoc, tím větší pomoc je potřeba.

Lepší se připravit

Na odřená kolena a rýmu jste připravená, ale na horší úrazy a těžké nemoci asi ne. Přesto je lepší uzavřít komplexní pojištění, které vám zajišťuje účinnou ochrannou síť. Nabídka úrazového a rizikového pojištění pro děti je přitom široká a variabilní a k některým bodům, jako je pojištění závažných následků očkování nebo třeba pojištění cukrovky, jsme se ani nedostali. Než se přehrabovat v nabídkách jednotlivých pojišťoven, doporučujeme vám obrátit se na odborníka a sjednat pojištění s jeho prostřednictvím. Pomoc poradců FinGO je pro vás zdarma.

62fe2c67b5a11obrazek.jpg