Další příspěvek přišel od čtenářky Tepito. Řídit musí, protože bydlí na vesnici, kde se navíc nesmí solit silnice... Dál už si počtěte a prohlížejte fotky ze zimních silnic samy.

Jezdit v zimě je někdy opravdu lahůdka. Milá Tepito, děkuju moc. Tzv. bílou tmu jsem naštěstí ještě nikdy nezažila.


Řízení auta je má každodenní povinnost. Bydlíme na vesnici, kde jiná možnost není - koleje k nám nevedou a autobus jezdí tak 2x denně. Vozím dceru do školy, obstarávám nákupy, objíždím doktory.... K řízení jsem se dostala poměrně pozdě až ve 40 pod nátlakem rodiny.

snih

Jestli mám strach řídit v zimě? Mám, ale co můžu dělat. V loni nám cestování znepříjemňovala celou zimu objížďka pro náklaďáky, které se s námi musely vejít na silničku, kde je problém se vyhnout i osobáku. Ale řidiči těch velkých vozů byli velice ohleduplní, snad na jednu - dvě vyjímky,vždy zajeli opatrně až ke kraji, abychom se bezpečně vyhli. Jiná jsou ale setkání s autobusem, nevím, čím to je, ale tak arogantní styl jízdy mají všichni jejich řidiči, těch se opravdu bojím. Zastavuji u krajnice hned jak je zahlédnu.

snih

U nás se nesmí solit, jsme v chráněném pásmu, naše silnice jsou pouze uplužené a tak není o kalamitní situace nouze. Ale už jsem si zvykla, vím, kde je ukrytý pod sněhem led, kde se skrývá krajnice a začíná příkop, kde bývají sněhové jazyky.. Mám tedy tvrdý trénink a nedělá mi problém jet v zimě i do hor.

snih

Manžel mi auto nepůjčuje, potřebuje ho sám a tak mi koupil malou Fabii 1,9 TDi. Vůbec technice nerozumím, ale podle něj, tam mám všechny vymoženosti, abych zvládla jízdu i na zamrzlém rybníku. Nezbývá mi, než mu věřit. Neznám, co je smyk ani žádné prokluzování, cítím se tedy docela bezpečně.

snih

Jednou jsem zažila tzv. bílou tmu. Vracela jsem se po tmě domů po dálnici a byla opravdu silná vánice. Jela jsem spíš po paměti než podle zraku, až jsem dojela asi dvě auta, před kterými jel pluh. Orientovali jsme se všichni jen podle koncových světel před námi. Náhle mi přišlo divný, že auta odbočují, věděla jsem, že dálnice má pokračovat rovně a né uhýbat vpravo. Jela jsem tedy naštěstí ještě pomaleji. Auto přede mnou prudce zabrzdilo, pluh totiž odbočil k benzínce, zmatený řidič se však stále držel jeho světel a na poslední chvíli se chtěl vrátit zpět na dálnici a skončil se svodidly přesně uprostřed kapoty. Byly to jen zničené plechy, mohl jet dál. Byl to velice nepříjemný zážitek. Připadala jsem si jak slepá...

Tepito

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé čtenářky?

Dnešní téma je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml) a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte dnes, 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj

Reklama