Milá redakce,

když zadáte tak těžké téma, to se potom nedivte, když se do toho nikomu nechce!

Nad tím se dá velmi hluboce bádat, a vydolovat z toho ještě něco vtipného, tak to už vůbec neni snadné. Možná je to naší českou povahou - když pomineme dětské půtky a řevnivost, tak je u nás obecným zvykem nevyčnívat z řady.

A rivalita? Ta je přesně na opačné straně, rivalovi jde přece o to, aby zvítězil a došel obdivu, ne? Já jsem spíš než rivalkou vždycky kolegyní nebo kamarádkou, a snažím se slabšímu pomoci a silnějšího dohnat. Ne předehnat. Možná je to chyba, co já vím? Asi to bude taky tím, že nemám sebemenší pochopení pro sportovní klání,  sama nesportuji (jízdu na kole považuji za velmi pohodlný pohyb pro lenochy) a musím se doma smát manželovi, když s očima navrch hlavy fandí těm svým - ať už jde o tenis nebo volejbal nebo svištící lyžaře na kolmých svazích.  Zatímco on hlasitě komentuje krásné výkony slalomářů, já si v duchu říkám: "Počkejte, co vám ta vyviklaná kolena řeknou za pár let!", ale tu radost z fandění mu neberu.

Suma sumárum: rivalkou jsem nikdy nebyla a asi ani nebudu. Taky si myslím, že jsem žádnou ani neměla :-)

GerdaMyslím, že tak těžké téma to zase není, zvlášť u vámi zmiňované české povahy. Vy patříte mezi ty dobré - rivalkou jste nebyla a být nechcete. A mužské povzbuzování u sportu známe asi všichni, ti u obrazovky jsou nejlepší a nejvíc tomu rozumí :-).

Jste na tom stejně jako Gerda? Nechcete být rivalkami, i když...

Téma úterní: RIVALITA
Zažila jste někdy rivalitu?
Soupeříte teď s někým?
Jste ráda rivalkou?
V čem - v práci, lásce?
Odsuzujete rivalitu?
A co zdravé soupeření?
Co si myslíte o soupeření - je dobré, špatné?
Přerodila se vaše rivalita v něco pozitivního?
redakce@zena-in.cz

Reklama