Rivalita mezi dětmi je jistě jiná než mezi dospělými. Já si pamatuji na výsledek té mé dětské rivality.

Byla jsem v páté třídě na základce. Bylo zde zvykem, že se tu konaly tzv. "Žákovské olympijské hry". Na začátku září byly letní a v lednu zimní. Na ty letní si vzpomínám více, protože jsem se jich zúčastňovala.

Tehdy jsem ráda a docela dobře běhala sprint. Protože jsem několik závodů po sobě vyhrála, dostala jsem přezdívku "Jehličková" podle tehdejší vynikající běžkyně. A to se nelíbilo jedné z mých rivalek. A tak vymyslela pomstu. Na hřišti, kde jsme běhali, jsme měli k dispozici uvařený čaj. Každá třída měla svůj ve velkém hrnci a ten byl označený namalovanou vlajkou určitého státu. To proto, že každá třída si vylosovala určitý stát a pod jejím označením bojovala. Naše třída měla vlajku Holandska (dnes se říká Nizozemsko).

No a ta moje rivalka byla ze třídy, která měla vlajku z Číny. Udělala toto. Čaj byl neslazený a vedle hrnce byl cukr, aby si každý mohl podle svého osladit. Ona vzala všechny kostky a nasypala je do našeho hrnce. Když jsem se šla občerstvit, vypila jsem s chutí čaj, ale hned jsem se zaškaredila. Já jsem od narození diabetik, a tudíž sladké nesmím. Za chvíli se mi udělalo zle a musela se volat sanita. Začalo vyšetřování. Přišlo se na to a její třída byla vyloučena a ona sama dostala dvojku z chování. Mě za pár hodin pustili z nemocnice, ale nejhorší bylo, že byly odvolány všechny závody. A proto si myslím, že rivalita je dobrá, ale musí se vědět, že čestně a ne podrazem nebo na úkor zdraví soupeře.

Januše.
To nebyla rivalka, to byla nezodpovědná potvora! Na zadek měla dostat, a ne dvojku z chování! Trochu přeháním, ale pomsta nebývá vždy sladká. Navíc poškodila své spolužáky.
Vzpomínáte na školní léta a své rivaly a rivalky?
 

Téma úterní: RIVALITA
Zažila jste někdy rivalitu?
Soupeříte teď s někým?
Jste ráda rivalkou?
V čem - v práci, lásce?
Odsuzujete rivalitu?
A co zdravé soupeření?
Co si myslíte o soupeření - je dobré, špatné?
Přerodila se vaše rivalita v něco pozitivního?
redakce@zena-in.cz

Reklama