Pokud váháte a nejste si jisté, jaká vaše pleť je, zkuste jednoduchý fígl – vyčistěte si pleť a jemně ji vysušte. Pak na ni přiložte čistý ubrousek nebo papírový kapesník, jednovrstvý. Podle toho, jak bude ubrousek „čistý“, můžete snadno odhadnout, zdali je vaše pleť normální (papír zůstane suchý), mastná (ubrousek je viditelně prosáknutý), suchou (pleť pne), anebo smíšenou (na ubrousku jsou skvrny v oblasti T-zóny).

Menu na míru: Normální pleť

norm.gif

Normální pleť nevyžaduje extra speciální péči. Důležité je ale důkladné odličování ráno i večer. Jednou týdně klidně zapojte do péče masku a peeling. Nevyhýbejte se ani pravidelným návštěvám kosmetičky.

Menu na míru: Suchá pleť

such.gif

Ženy se suchou pletí by měly používat hydratační a výživné prostředky, které pleť nevysušují a podporují elasticitu. Je vhodné úplně vyřadit kosmetiku obsahující alkohol. Dvakrát týdně aplikovat hydratační masku, důkladně pleť promašťovat různými oleji, krémy nebo mléky.

Menu na míru: Mastná a aknózní pleť

mast.gif

Mastná pleť nebo se sklony ke vzniku akné vyžaduje speciální péči. Vhodné jsou gelové nebo pěnové produkty, antibakteriální kosmetika, krémy s obsahem zinku a hutnější jílové masky. Stejně tak mít mastnou pleť neznamená, že není třeba ji hydratovat!

Menu na míru: Smíšená pleť

smis.gif

Smíšená pleť vyžaduje specifickou péči o T-zónu a pak o ostatní části pleti. Není vhodné používat kosmetiku obsahující alkohol, pravidelné peelingy se také nedoporučují. Hutným krémům se vyhýbejte obloukem.

Také si přečtěte:

Reklama